En oo mikään tekniikan ihmelapsi..;D eli kun mun puhelinmallia (samsung e-330) ei ole niin et vois tilata tekstarilla niin siellä lukee et sillon voi asettaa ne manuaalisesti. Sit on jotku alotussivut jne. eli mitämitä???!!! alotussivu mihin.. netissäkö niitä pitää väsätä..vai omassa puhelimessa johonkin? pliis joku joka osaa näitä juttuja auttakaa!!!!!!!
Asetukset käsipelin?!
5
509
Vastaukset
- autetaan kyllä
Aloitussivua ei suinkaan itse tarvitse väsätä. Aloitussivun osoitteen laitat ohjeiden mukaan kännysi asetuksiin.
http://www.dnafinland.fi/yksityisille/asiakaspalvelu/gsm/kayttoohjeet_asetukset.shtml
Eli esim. MMS-aloitussivu http://mmsc.dnafinland.fi eli näpyttelet tuon osoitteen http-etuliitteineen siihen kännykän asetuksiin.
Wap-aloitussivu puolestaan on http://wap.dnafinland.fi ja sen näpyttelet wap-profiilin asetuksiin.- toinen osaamaton
Mulla on sama ongelma.. okei, eli se alotussivu pitää siis laittaa kännykkään.. mihin?! en löytäny mitään valikkoa tms. mis ois esim. jotku asetukset tai jotain mihin sen aloitussivun osoitteen pystyisi laittamaan.. sori, että ollaan näin onnettomia näiden juttujen kanssa;)
- koitan neuvoa
toinen osaamaton kirjoitti:
Mulla on sama ongelma.. okei, eli se alotussivu pitää siis laittaa kännykkään.. mihin?! en löytäny mitään valikkoa tms. mis ois esim. jotku asetukset tai jotain mihin sen aloitussivun osoitteen pystyisi laittamaan.. sori, että ollaan näin onnettomia näiden juttujen kanssa;)
Nuo Samsungit ja niiden valikot on mulle tuntemattomia mutta kokeile josko löytyisi jokin asetukset-valikko tms. MMS-profiilit löytynee viestivalikon alta, siis viestiasetuksista. Wap taas löytynee muista asetuksista. Siis Wap-profiili.
Sorry etten tämän enempää osaa auttaa, kuten sanoin niin nuo Samsungit on mulle outoa kauraa.
Jos sulla on ohjekirja tallella niin kurkkaapa siitä ja katso mistä kohtaa nuo asetusvalikot löytyy.
- fgbfugbs
Eikö tullu mieleen soittaa asiakaspalveluun enemmin kuin alkaa täältä neuvoja kyselemään..Luulenpa että siellä osaavat nämä asiat paremmin,ja sieltä pystyvät kyllä lähettämään asetukset tekstiviestinä myös Samsungeihin.
Eli samainen ongelma. Puhelin on siemens M55 ja liittymä dna prepaid. Ja dna:lta ei löydy kuulema oikeita asetuksia viestillä lähetettynä. Mutta kun en ymmärrä noilta sivuilta mitä pitää laittaa minnekkin, että saan asetukset toimimaan. Eli jos joku ystävällismielinen viittii nähdä vaivan ja neuvoa tätä tyhmää suht yksityiskohtaisesti, niin olisin tod kiitollinen. Neuvot vai laittaa tänne tai osotteeseen [email protected]
Terveisin tyhmä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3287121Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss714338- 2083165
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242967- 741952
- 1491800
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2121746Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661577Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201548- 891438