ADHD omaishoitajana tyttöystävälle

Onko kokemuksia ADHD sairastavista naisista omaishoitajana.
7305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pois heti päiväjärjestyksestä ei mitään kokeilluja eikä yrittämisiä.

Äänestä

Mielenrauhan kannalta terveitä naisia on olemassa ja hyvä näin ettei tarvitse uhrata elämäänsä kenenkään puolesta.

Äänestä

Suositella kaikin keinoin ADHD sairastavia läheskään ulkomaille eutanasiasta neuvottelemaan.

Äänestä

Viimeinen teko minkä on tehnyt 10 vuoden aikana jos tähän leikkiin on alkanut itsekkäistä syistä.

Äänestä

Se on lasten kanssa ikuista lastensuojelun kanssa elämistä.

Äänestä

Ei tarvitse sairaista huolehtia säälistä.

Äänestä

ADHD geenejä ei ole kenenkään hyvä jatkaa ADHD sairastavien kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko kokemuksia ADHD sairastavista naisista omaishoitajana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu