Miksi Kyyjärvi saa pelata SM- sarjaa liian pienessä salissa. Eipä toteudu tasa-arvo muita seuroja kohtaan.
Lentopalloa pienessä salissa
Anonyymi-ap
181799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mitä kaveri höpöttää. 🤔 Salin korkeus on molemmille sama. Kaikki riippuu pelaajien osaamisesta miten pallo salissa liikkuu. Joutavaa höpötystä koko korkeus keskustelu. Opetelkoot pelaajat sopeutumaan erilaisiin tilanteisiin. Osaamisesta kiinni tämä on saletti. Pulinat pois myös liiton HERRAT
Juurikin näin, menkää vaan pelaamaan Alajärvelle ja pulinat pois.
Joka-asias herrat päättää ,miten ja missä tehään näin ? vaikkei mitse oasis pelatakaan , olen ymmärtänyt ,että salissa,kuin salissa parempi joukkue voittaa sen ottelun ? Ei pijä paukutella kattoon ,pitää malttaa,että saisi niitä pisteitä, järjenkäytöstähän täskin on vain ja pelaajan taidoista hallita palloa kysymys , soon hiihtokilpailuiskin nousut ja laskut samanlaisia kaikille , heikompi laskija saattaa kupsahtaa ,huonuopikuntoinen jää nousuissa , MUT MIKSEI SAA JA VOI MENNÄ NAAPURIIN PELAMAAN , hyvähän se on muittenkin nähdä hyvää peliä .
Nyt kaikki kannustamaan KyKy voittoon Alajärvelle!
Voitto tuli hei, hei!!!!
Meidänkin Voitto palasi kotia.!
Hienoa,kun Voitto tuli kotiin ,mispäin oli tai kävi?
Keuruulla
Betset voisi nostaa kattoa metrillä, niin ei tarvitse narista koko asiasta.
Millä keinoin tai rahan avulla.
Onko lentopallo tuottanut siinä määrin kassaan rahaa jotta katon nosto onnistuu.
Ei muuta ku voi teitä raukkoja......,,.......
Vai maksavatko ne jotka ovat jatkuvasti ilman edestä katsomoon päässeet ja aterioimaan sekä makkaransyöjät. Siitähän tulee pitkä senttijono.. eikös niitä ilmaisen kulkijoita ole katsomossa kuin puolet. Kyllä niillä katon nostaa. Ei siinä muita tarvita
Soon kätevä paikka tuo Keuruu, kun Onnikin on siel vain Laina, no hienoa et Voitto tuli kummsiki kotio , pidä Voitosta huoli.
Juu voitto on mun kainalossa🥰
Hellusta
Voitto on tulossa kavereittensa kanssa nostamaan kyyjärvelle lentopallo hallin kattoa ja ihan ilmantees . Eikö ole hieno voitto.
Koska sitä kattoa aletaan nostamaan.
No ne kahtoo nytkun 3 kausi menossa, tartteeko senjälkeen nostaa enää, pienemmis sarjoissa ei nouse pallo nii korkeelle , pelinilo on pääasia ja katsojille viihdettä ja saa porukkaa liikkeelle pienes kyläs . se jo positiivista .
Katolta löytynyt valtava jööti.