Castrol MTX öljy

Ostin just Castrol MTX öljyä. Castrol on mineraaliöljyperustainen sae 10w-40 vaihteistoöljy niin voiko tota laittaa suzuki pv'n vaihteisto öljyksi?
43307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän se sinne kelpaa.

Äänestä
  • Onko varmaa? castrol mtx on ainakin laatu öljyä motorcycle

    Äänestä

  • suzuki pv kirjoitti:

    Onko varmaa? castrol mtx on ainakin laatu öljyä motorcycle

    Eihän se nyt 100% varmma oo, mutta mulla on kyl PV:t toiminu kaikilla öljyillä mitä koneeseen oon laittanut. Yhessä esim. oli edellisen omistajan laittamat jäteöljyt ja hyvin toimi niilläkin.

    Äänestä

sinne tulee oikeaa vaihteisto öljyä jotain 75w90. mutta mää oon käyttäny 10w40 koska tuo oikea vaihteisto öljy on talvella tosi jäykkää ja vaihtee tahtoo hyppiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suzuki pv kirjoitti:

Ostin just Castrol MTX öljyä. Castrol on mineraaliöljyperustainen sae 10w-40 vaihteistoöljy niin voiko tota laittaa suzuki pv'n vaihteisto öljyksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu