rakkaan löytäminen

juuri rakkaani löytäneenä haluaisinkin näin kysyä, miten te muut olette hänet löytäneet? asia on ehkä vähän turhan kulunut aihe, mutta jos vielä kerran saa kysyä... :)
81948
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eipä ole löytynyt. Tuntuu että olen ainoa lepakko helsingistä. Ulkonäöltänikään en ole paha. :/ heh, tai sitten mulla on vaan huono tutka, tiedä häntä.
Jos saan udella niin miten sinä tapasit rakkaasi? Onnea vaan teille kovasti! :)

Äänestä
  • löysin hänet yhden heterokaverini pippaloista, aivan sattumalta :) hänellä ei ollut tietoa suuntautumisestani, itse tiesin hänen olevan lepakko. keskustelu alkoi aivan tyhjästä, mutta syveni iltaa myöten. nyt tapailtu tiiviisti, kaikki mahdollinen aika vietetään kaksin..itseasiassa, kultani hän ei vielä virallisesti ole, mutta vaikuttaa siltä, että kohta on :)

    Äänestä

Niin mistä voi löytää tyttökaverin?
Netistä ei ainaskaan eikä meikäläisistä bileistä (lue. Miksusta tai/ja Leimareista).
Toivon löytäväni yli kolmekymppisen naisen, mutta taitaa olla niin kuten täältä netistä saa lukea, että Mansen yli 30-v. ovat kaikki varattuja.

Äänestä

..eli oman kullan löysin maikkarin teksti-tv:n ilmoituksen kautta, hänellä oli ilmo, minä vastasin, toisena päivänä läheteltiin tekstiviestejä, ja juteltiin puhelimes, ja kolmantena päivänä tavattiin, -ja siitäpäs yhteinen taival alkoi hiljalleen ;-))

Äänestä

Kavereiden kautta voi löytää mielenkiintoisia ja tutustumisen arvoisia puolisoehdokkaita. Tai sitten exien kautta kuten minä ja ihanaiseni ;)

Äänestä

Netistähän sitä..

Äänestä

Löysin hänet täysin vastoin odotuksia työpaikaltani.Olen hoitsuna osastolla ja hän on osastomme lääkäri.Uskomatonta,mutta totta!

Äänestä

toinenkin mainitsi niin exän kautta tavallaan tutustuttiin ja nyt olemme onnellinen rekisteröity pariskunta. :)

..Silloin kun vähiten odottaa......;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joo-o kirjoitti:

juuri rakkaani löytäneenä haluaisinkin näin kysyä, miten te muut olette hänet löytäneet? asia on ehkä vähän turhan kulunut aihe, mutta jos vielä kerran saa kysyä... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu