Norton Internet Securitystä luopuminen

Olen kyllästynyt tuohon Nortoniin kun se ei päästä mua kaikille nettisivuille ja aion luopua siitä.

Olisko kenelläkään suositella mitään hyvää virusturvaa ja palomuuria, mutta ei Zone Alarmia.
11935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

yhdistelmä Sygate palomuurina ja Avast virustorjuntana, toimii moiteetta.

Äänestä

...hölmöläisen hommalta.Olipa mikä tahansa muuri,niin sama juttu se on.Pitäis vaan saada ne palomuurin asetukset kohdalleen.Tai sitten ei mitään muuria,niin pääsee.Ei tosin kovin kauan....

Äänestä

Itselläni on Trend Micro PC Cillin 2005. Kaikkien Norttoneiden ja F-secureiden jälkeen olen ollut todella tyytyväinen tähän ohjelmaan.

Kevyt, huomaamaton ja ilmeisesti myös ihan turvallinen koska kone on vallan hyvin kuosissa kestänyt.

Totta myös että palomuurin asetuksia pitää jonkun verran osata säätää.

Äänestä

Minulla on ollut Nortoni käytössä yli kaksi vuotta. Sain ilmaiseksi F-Securen paketin, mutta arveluttaa mennä poistamaan Nortonia.

Luulen, että taidan pitää sittenkin Nortonin edelleen koneellani ja F-Secure saa jäädä hyllyyn.

Jos et pääse tietyille sivuille niin laita asetukset kohdalleen, ei se virusohjelmaa vaihtamalla parane!

Jep!

Äänestä
  • "Jos et pääse tietyille sivuille niin laita asetukset kohdalleen, ei se virusohjelmaa vaihtamalla parane! "

    Äänestä

Itsellä käytössä kanssa Trend Micron PC-Cillin 2005. Kevyt ja huomaamaton virustorjunta helpolla muuri softalla. Toimii erinomaisesti rautamuurin kera ja poistaa takuuvarmasti kaikki troijalaiset ja madot. Suosittelen.

Äänestä

Kyllä se Norton päästää mut kaikille nettisivuille. Siitä vaan vaihtamaan jollekin ilmaisohjelmalle, ja kohta on koneesi täynnä viruksia.

Äänestä

sieltä valvontaosan estetyt www-sivustoluokat...niitä kun muuttelet eli otat rukseja pois niiltä osin kuin haluut niin alatpa päästä niille sivuille kun haluut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jumpe kirjoitti:

Olen kyllästynyt tuohon Nortoniin kun se ei päästä mua kaikille nettisivuille ja aion luopua siitä.

Olisko kenelläkään suositella mitään hyvää virusturvaa ja palomuuria, mutta ei Zone Alarmia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu