Entäpä ovatko kalliita?
Kokemuksia Messin-sängyistä, ovatko kestäviä?
6
2946
Vastaukset
- PUUSILMÄ
MESSIN tekee kyllä PIRUN hyviä sänkyjä, hintaa tietty tuppaa olemaan mutta eivät ole ainakaan mitään kitiseviä rimpuloita.
Sääli ettei suomalainen tuulipukukansa oikein arvosta Messinin sänkyjä, mutta euroopassa ne on tosi suosittuja. - Annis32
Messin sänky ollu meillä nyt 3 vuotta ja hyvä on. On kunnon rautasänky eikä muovisentuntoinen kuten Ikeassa ns. rautasängyt ovat. Hinta ei tietty ollut ihan halvin,mutta sänky edelleen miellyttää ja on varmasti meillä hyyyviin pitkään..
- Messin
Hei!
Kiitos hyvästä palautteesta (vaikka se onkin vuosien takaa).
Messinin sänkyjä saa nykyään myös verkkokaupastamme www.messin.fi.
Terveisin,
Messin, asiakaspalvelu - Tyytyväinen
Minulla on vuonna 1975 ostettu Messin sänky. Se on purettu ja kasattu muutoissa kymmenkunta kertaa. Maksoi aikoinaan tosi paljon, mutta kannatti. Köyhän ei kannata ostaa halpaa.
- 6+3
Minulla on 80-luvun puolivälissä ostettu Messin-sänky, 120 cm leveä. Purettu ja kasattu muuttojen yhteydessä monta kertaa, yksi tukirauta on joskus pohjaan lisätty. Nyt on alkanut narisemaan, kun nukutaan miehen kanssa kaksin siinä yhden hengen vuoteessa. Täytynee ruuvata lisää rautaa pohjaan, on niin nätti sänky, että... Ja ulkoisesti (päädyt) edelleen kuin uusi.
- Anonyymi
Sama kokemus, kaksi niitä olen ostanut, tyttärelle 10 vuotiaana ja itselle parisänky Athens. Hinta oli 1500,- parisängyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352106
- 841283
- 561238
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321152- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39854Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121729- 26674
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi19527