Älkää

paskasta ! MItä paskalla tekee kun ei ole peltoakaan ? Eli uusintoja, uusintojen uusintoja ja uusintojen uusintojen uusintoja. Plus tekopirteää Hollywoodsontaa. Kaupan päälle katsojien räikeää aliarviointia ja monotoonisella äänelle kerrottua urheiluruutua.
4326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

en minä ainakaan maksa!
(monta vuotta jo takana)

sontaa tuutin täydeltä,kuin hölmöläisille:uusintojen kera.
missä on "älykkäät" ohjelmat,hyvällä maulla tehdyt dokumentit,keskustelut yms ?

-pätkääkään kiinnosta suomalainen SUURI SEIKKAILU!, mitävielä,parempi nimi vaikka eväsretki luontoon..
jospa nämä laitettaisiin ilman oluita vaikka selviytyjiin syömään riisiä ja itsepyydystettyä kalaa..
taitas tulla pojat ja tytöt maitojunalla expressinä kotia!?


sanottiin tänään että tv-maksut taas nousevat,oliko 200 euroon jostakin lähtien,yhdyn haastattelijan mielipiteeseen,että pöytäliinalla pimennettyjä akvaarioita on enenevässä määrin tulevaisuudessa.
(naulan kantaan!)

ja että tv-luvan maksaneita on taas enempi kuin,viimevuonna tjsp?!

eikös luvan pitänyt halventua ,jos porukat maksaa kiltisti!!!!

-tästä näkee,kuinka tyhmänä omat virkamiehemme pitävät kansaa!

mutta kansan tietotaito on huikea,verratuna sitä virkamiehen ajattelu kapasiteettiin...
(toki tyhmiä löytyy molemmin puolin,mutta..)


pitänee iltasella katsella kopiotu elokuva kotiteatterilla ja lupamaksuttomalla tv:llä.

-"päättäjät",miettikää sitä,miksi!

Äänestä
  • Te suomalaiset olette niin saatanan helposti kyykytettävää sakkia ettei tuollainen narina tunnu missään. Sinäkin hieman vartuttuasi käyt kiltisti maksamassa sen tv-lupamaksun jos vaikka nuorena vähän kapinoitkin. Me ymmärrämme tämän. Tv-ohjelmatkin paranevat iän karttumisen myötä.

    Lupamaksun maksaneiden määrä on todellakin kasvanut jo useamman vuoden ajan, mutta sehän vain hieman lieventää korotuspaineita.

    Ei kait kukaan sentään tosissaan kuvitellut lupamaksun halpenevan? Siis tosissaan!

    Äänestä

  • Kysyt miksi maksuja nostetaan jos lupia kerran on otettu enemmän.
    Lupamaksut nousevat vuosittain inflaatiota vastaavasti.
    Lisäksi hinnat nousevat analogisten ja digitaalisten lähetysten pällekkäisyyksistä 1% per vuosi. Korotus poistuu kun päällekkäin lähetys loppuu.

    Äänestä

  • mui kirjoitti:

    Kysyt miksi maksuja nostetaan jos lupia kerran on otettu enemmän.
    Lupamaksut nousevat vuosittain inflaatiota vastaavasti.
    Lisäksi hinnat nousevat analogisten ja digitaalisten lähetysten pällekkäisyyksistä 1% per vuosi. Korotus poistuu kun päällekkäin lähetys loppuu.

    ... että loppuu tai sitten ei, mutta maksu ei ainakaan alene. Eipäs olis ensimmäinen "tilapäinen" asia joka muuttuu pysyväksi. Esim. auton käyttömaksu ja muitakin esimerkkejä varmaan löytyy.
    Hyvää Juhannusta kaikille:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksako kirjoitti:

paskasta ! MItä paskalla tekee kun ei ole peltoakaan ? Eli uusintoja, uusintojen uusintoja ja uusintojen uusintojen uusintoja. Plus tekopirteää Hollywoodsontaa. Kaupan päälle katsojien räikeää aliarviointia ja monotoonisella äänelle kerrottua urheiluruutua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu