vieläkö ovelta ovelle myyjät kiertelee kaikilla paikkakunnilla ja mainostavat, että olemme juuri tällä alueella tekemässä ilmaisia kuntotarkastuksia ?
Asiakkaat saavat "huipputarjouksen"
Kevät tullut kattokauppiaille
10
501
Vastaukset
- Anonyymi
Pohjoisten lestahuijarien myyntikoirat epäilemättä akvivoituu taas kun kevät koittaa ja aurinko alkaa paistaa. Muistakaa sulkea vanhukset lukkojen taa ja kieltää ankarasti kirjoittamaan mitään mihinkään paperiin ilman ennakkotarkastusta.
- Anonyymi
Yllättävän vähän on ollut, joitakin puheluita tulee viikossa, mutta ei haittaa, kun olen yötyössä noin yleensä, niin puhelin on äänettömällä.
- Anonyymi
näyttelevät valokuvia naapurin talon välikatosta ?
- Anonyymi
Kevät koittaa kattokauppiaalle.
- Anonyymi
Kevättä rinnassa
- Anonyymi
Rahallisesti tulee lunta tupaan
- Anonyymi
Aloittajalla on korkea käsitys lestamyyjien kyvyistä. Kyllä sitä koko vuoden joutuu rehkiä lestakin. 1-2kk on lomia sitten vuodessa.
Ja tietenkin aloittaja on lesta tai katkera kilpailija, muuta väestöä ei nämä huutelut täällä paljoa kiinnosta.- Anonyymi
Parempi kun pysyisi lestat lestissään.
- Anonyymi
Kymppi-Katto mainostaa maaseudulla sähköpylväissä lupia hankkimatta ja markkinoi muutenkin. Suosittelen muita rakennusyrityksiä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1133665Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai232739Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1222304Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62243Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81964- 361606
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581066Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36970Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 74942Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä48888