Miljardiomaisuus lakkoilevalla

Teollisuusliitolla, koske tämäkin luetaan yleishyödylliseksi yhdistykseksi, Teollisuusliitto ei myöskään maksa veroa miljardisijoituksistaan.

On vsraa lakkoilla! Sehän on suoranaista lomaa hyvällä " lomarahalla".
4240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lääkkeetkin jo jäävät satamiin kun laivoja ei pureta.

Hällä väliä?

Sitten tehdään rutkasti ylitöitä, kun meille taas sopii.

Äänestä

Verottomuus koskee vain yleishyödyllisiä yhdistyksiä. Tuo on yleishaitallinen yhdistys joten rahat valtiolle ja kaikki tulot verolle.

Äänestä
  • Nämä lakkoilulait on meillä -40 luvulta.
    Änkyrät ei kykene uudistuun.

    Äänestä

1956 oli yleislakko, se oli tosin urkin suuntaan mellakointia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Teollisuusliitolla, koske tämäkin luetaan yleishyödylliseksi yhdistykseksi, Teollisuusliitto ei myöskään maksa veroa miljardisijoituksistaan.

On vsraa lakkoilla! Sehän on suoranaista lomaa hyvällä " lomarahalla".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu