LENTO+HOTELLI

Hei

Täytyy varata lento+hotelli samalta sivustolta JA sellainen että jos he peruvat matkan jostain syystä niin rahat pitää saada takaisin. Rooma lomakohteena.

Me ollaan selattu monta päivää sivustoja;
travellink - epäselvä
ebookers - epäselvä
booking.com - eivät hyvitä jos matka peruuntuu heidän taholta
trivago - pelkkä hotelli

Muita sivustoja me ei tiedetä, vain nämä.

Eli onko olemassa sellaista tahoa/sivustoa, josta saa lento+hotelli JA tarvittaessa rahat takaisin???
5164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moi. Meillä on samaa ongelmaa. Just noilla sivustoilla kun selaa hotelleja, aikoo varata matkaa, niin selviääkin vaikka travellink.fi hotelleissa "Maksua ei palauteta" tai Booking.comissa melkein jokaisen hotellin kohdalla "Ei hyvitysmahdollisuutta". Siis jos vaikka sairastuu, että ei voi lähteä niin menettää rahat. Voiko asia olla näin, eikö nyt jotain matkasivustoja ole, että jos matkan itse peruu tai esim. lentoyhtiö peruu niin SAA RAHAT TAKAISIN. ???

Äänestä

Tjäreborg, Aurinkomatkat, TUI ja mitä noita onkaan.

Äänestä
  • Kiitti, mutta ei matkatoimistoa, koska halutaan omatoiminen matka. Mutta ainoastaan matkatoimiston kauttako saa rahat takaisin??

    Äänestä

  • Me ei olla löydetty yhtäkään EI MATKATOIMISTO-paikkaa netistä että vois saada vaikka sairastapauksessa rahat takaisin. Mekään ei haluta matkatoimiston kautta, omatoiminen olis mahtava juttu. Vai eikö osata hakea?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Me ei olla löydetty yhtäkään EI MATKATOIMISTO-paikkaa netistä että vois saada vaikka sairastapauksessa rahat takaisin. Mekään ei haluta matkatoimiston kautta, omatoiminen olis mahtava juttu. Vai eikö osata hakea?

    Ei löydy edes matkatoimistoilla peruutusturvaa, joka maksaisi rahat takaisin omatoimisesta peruutuksesta päivää ennen lähtöä. Ihan turha varailla matkoja, jos pienintäkään epäilyä siitä, että viikatemies vie ennen reissua, jomman kumman.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei

Täytyy varata lento+hotelli samalta sivustolta JA sellainen että jos he peruvat matkan jostain syystä niin rahat pitää saada takaisin. Rooma lomakohteena.

Me ollaan selattu monta päivää sivustoja;
travellink - epäselvä
ebookers - epäselvä
booking.com - eivät hyvitä jos matka peruuntuu heidän taholta
trivago - pelkkä hotelli

Muita sivustoja me ei tiedetä, vain nämä.

Eli onko olemassa sellaista tahoa/sivustoa, josta saa lento+hotelli JA tarvittaessa rahat takaisin???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu