Aluvanteiden

Millä momentilla kiristetään uuden golfin (V) 16" tehdasalut?
4643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Alut ja pellit, samaa roskaa. Pistä nyt vaikka 10-12kg per pultti. Yleensähän nuo kiristellään aivan liian kireälle. Jos merkkihuoltoon viet, niin sedät ampuvat pultit sinne 20kg tienoille. Kannattaa pitää jatkovartta mukana autossa, jos rengas hajoaa. Muuten ei irti lähde. Ja rasvaahan nuo rasvarit ei käytä ikinä. Tee sinä toisin.

Äänestä
  • Jep, eli nyyttonmetreiksi käännettynä 100-120Nm. Passatissa on suositus 120Nm. Uskoisin Golffissa olevan suunnilleen sama.
    Tuo tieto saattaa löytyä ohjekirjastakin.

    Äänestä

  • Passat kirjoitti:

    Jep, eli nyyttonmetreiksi käännettynä 100-120Nm. Passatissa on suositus 120Nm. Uskoisin Golffissa olevan suunnilleen sama.
    Tuo tieto saattaa löytyä ohjekirjastakin.

    Kiitos.

    Äänestä

  • Ohjekirjan sivulta poimittua tuosta rasvaamisesta on ehdoton kielto olla rasvailematta nuita pultteja?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Momentti kirjoitti:

Millä momentilla kiristetään uuden golfin (V) 16" tehdasalut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu