Taksinkuljettajien surmat

Anonyymi-ap

Nyt on vuoden sisällä surmattu jo 3 taksinkuljettajaa ! Ensin tapahtui Lahdesta lähteneen taksinkuljettajan surma Asikkalassa. Kuljettaja oli 20-vuotias ylioppilastyttö joka toimi taksinkuljettajana. Hänen kyytiinsä tuli joku nuori mies jonka ihan alkuperäisenä tarkoituksena oli raiskata ja surmata tämä nuori nainen.
Toinen tapaus oli Kouvolassa: Taksinkuljettajan kyytiin tuli 23-vuotias nuori mies, joka hetken mielijohteesta päätti ryöstää taksin ja löi taksinkuljettajaa takaa päin teräaseella ja jätti verta valuvan taksinkuljettajan taksiin, eikä soittanut hätänumeroon. Taksinkuljettaja kuoli vammoihinsa ja verenvuotoon. Kolmas tapaus oli vähän aikaa sitten Tampereella. Siellä oli kaksikymppinen nuori mies ottanut luvatta käyttöönsä puolustusvoimien isokokoisen ja painavan ajoneuvon. Sillä tämä nuori mies ajoi jarruttamatta ja pysähtymättä liikennevaloissa aivan suoraan pysähtyneen taksiauton päälle; Jälki olikin kovin karun näköistä: Taksiautosta ei jäänyt juuri mitään jäljelle. Tätä nuorta miestä syytetään nyt taposta ja hyvä niin.
Itse en uskaltaisi koskaan ajaa taksia ja arvostan kovasti taksinkuljettajien työtä.

3

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä taksimies oli kuitenkin vain sijaiskärsijä. Kännissä oleva kuski ei varmaankaan valinnut, keneen törmää.

    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      🍒 K­u­­u­­­m­a­­­t­ ­t­y­­­t­­­ö­t­ ­­­o­­d­­o­­­t­­t­a­­v­­­­­a­t­­ ­­­s­i­­­n­u­a­­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18319259

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      28
      11123
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      48
      8639
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5405
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3704
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3608
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3574
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3298
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      57
      2608
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      50
      2165
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1826
    Aihe