Paha virhe!

"Cubio ilmoitti olevansa valmis sijoittamaan yli 100 euroa Suomen verkkoon."
Näin sanottiin Digitodayn tekstissä, johon Simis viittasi.

Paha numerovirhe?, ja näin taitaa mennä myös Saunalahdellakin.
Muut aikovat investoida ainakin enemmän...
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Cubio taisi vähän laittaa vain halvalla. Ei ole kuitenkaan sopivaa laskea tuollaista leikkiä, jos mielii verkon.

Saunalahti, LynxNet ja NMT ovat monien analyytikkojen veikatuimmat saajat.

Eniten Analyytikot veikkaavat NMT:n ja Saunalahden välisestä kilpailusta. Ensiviikon aikana viimeistään pitäisi ratketa, että kuka luvan saa. Saunalahti on sijoittamassa juuri niin paljon rahaa kuin on tarvis. Samoin NMT. Saunalahti ilmoitti myös, että jos heidän valitseman tekniikkaratkaisu ei innosta Viestintäministeriöö, niin heillä on myös osaaminen, rahoitus ja suostumus rakentaa myös toisenlainenkin verkkoratkaisu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oho... kirjoitti:

"Cubio ilmoitti olevansa valmis sijoittamaan yli 100 euroa Suomen verkkoon."
Näin sanottiin Digitodayn tekstissä, johon Simis viittasi.

Paha numerovirhe?, ja näin taitaa mennä myös Saunalahdellakin.
Muut aikovat investoida ainakin enemmän...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu