Olen 18 vuotias ujo tyttö Hollolasta enkä kehtaa mennä lääkäriin koska alapäässä on hirveä kutina. Minua ei ole koskaan pantu mutta pelkään jos luulevat seksitaudiksi. Minulla on kolme kissaa ja kaksi kaniinia.
Voisiko tämä olla syyhyä koska kaniinitkin raapii korviaan. Mitä teen jos lääkkeitä ei saa?
Kutinaa alapäässä vimmatusti
34
787
Vastaukset
- Anonyymi
Paha, paha tilanne. Yritä jollain astalolla
- Anonyymi
Minä raavin viime viikolla muniani kutinan takia niin antaumuksella, että tänään oli pakko mennä lääkärille.
Totes, että minulla on ärhäkkä syyhy ja nyt on kyllä kivespussit vaarassa!
Ehdotti pussien poistoa...Nouvei...
sain litran pullon pirtua pallien hoitoon.
Join tänään koko pullon kutinan tuskaani. - Anonyymi
Minulla ihan hirvee alapään kutina...luulin että olis hiivasieni. Olen siis miespuolinen henkilö. Vedin yhden Canesteen tabletin, joita saa ilman reseptiä apteekista. Ei mitään apua.
Lääkäri ehdotti penikseni ympärileikkausta!
Ei hemmetti, en halua!!!
Eikö tämä nyt vois olla enneminkin syyhy!!!!,???- Anonyymi
🤣🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
🤣🤣🤣
Älä naura. Tämä on vakava asia! Menetän vielä esinahkani!😢
- Anonyymi
Mene ihmeessä vaan lääkäriin ennen kuin on piru irki
- Anonyymi
Syyhy on laajasti levinnyt eikä sitä sun tarvii hävetä. Toisaalta ei lääkäri mitään voi tehdä kun kirjoittaa reseptin ja joudut odottamaan jopa 3 kuukautta ennen kun mitään lääkettä saat. Eikä ne välttämäti tehoakaa.
Voi olla loukkaavaa sanoa, että hävitä oitis kanit ja kissat vaikka paksuissa jätesäkeissä vaan ja toimita kaatopaikalle jos et saa vielä maahan kaivettua monttua.
Kissat on tautipesiä eikä sellaisia pidä kenenkään hyysätä - Anonyymi
Ei saa laittaa salvoja
- Anonyymi
Joku viittasi pikilappuun jonka voisi teipata ympärille niin punkit tukehtuu kitkuun ?
- Anonyymi
🤮🤮🤮🤮
- Anonyymi
Älä vaan suorita jakelua kun olet kutkassa 😡😡
- Anonyymi
Satiaisia voivat olla myös koska haarovälissä on
- Anonyymi
Kutka on hyväksi vaa
- Anonyymi
Pamppusalva auttaa!
- Anonyymi
Jessus
- Anonyymi
Olen mies joten en tästä mitään tiedä, mutta jost olet varma ettei vaiva ole peräisin seksuaalisesta kontaktista, niin se voisi olla virtsatietulehdus tms. tai sitten joku mitä on tarttunut eläimistä, siis jos olet peuhannut eläinten kanssa ja myöhemmin samalla kädellä koskettanut itseäsi pesemättä kättäsi ensin. Jos kissat kulkevat ulkona vapaasti niin niiltä voit saada mitä tahansa bakteereita/tauteja. Kokeile hoitaa ensin virtsatietulehduksena tms. jos vaikka auttaisi, etsi netistä ohjeita lääkärisivuilta tms.
- Anonyymi
Oletko Suomalainen, Ukrainalainen vai Thaikku?
- Anonyymi
Kuppa
- Anonyymi
Ole tyytyväinen että kutiaa- TOISIA EI KUTIA OLLENKAAN!
PLÄP PLÄP PLÄÄ. PLÄP PLÄP PLÄÄ.
PLÄPPLÄPÄ PLÄPPLÄPÄ PLÄP PLÄP PLÄÄ
🤣🤣🤣🤣🤣 - Anonyymi
Itse olet kutinasi hommannut kuten Salpatie kuutosen narkomaanit ja A portaan kissan omistavat polkka tukkaiset ja köyhät pervitiinipulveria (metamfetamiini) mussuttavat juoruämmät.
Hävitä kissasi- nebon PIENRAADOKKAITA - Anonyymi
Syyhy mikä syyhy
- Anonyymi
Salpatie 6 saastainen taloyhtiö
- Anonyymi
Tuon ikäisellä naisella "toosan kutina" on normaalia.
- Anonyymi
Vieläkö kutiaa
- Anonyymi
Ei voi toivottaa munarikasta pääsiäistä. Paras patukoida jollain muullla
- Anonyymi
Kato ettet itte kutia
- Anonyymi
Voi olla syyhyä, tai jokin muu loistartunta.
Oletko havainnut ulosteessasi lapamadon jaokkeita, kihomatoja, tai muita vastaavanlaisia loiseläimiä?- Anonyymi
On ollu sellasii läpysköjä joulukaktuksen lehtien näkösii ketjuja. Onneks niis ei oo ollu piikkejä- semminkin kunnoerse muuteinkin tulessa
- Anonyymi
Kynsi kynsi vielä kun voit
- Anonyymi
Kuti kuti
- Anonyymi
Onko kutuaika
- Anonyymi
Kirnahda
- Anonyymi
Jestas pooraa sanoi pyykkiämmä
- Anonyymi
Vimiä vimmatusti
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 691119
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön255936Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800