Nyt kun alkaa näyttämään siltä, että itäinen naapurimme loukkaa ilmatilaamme ja puoluettomuuttamme, olisiko vanhojen jermujen mielestä ja mielekästä liittyä siihen suureen joukkovoimaan nimeltään NATO ?
Hanko
Don-Quijote
5417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinulla ei varmaankaan ole omia poikia eikä lastenlapsia,koska haluat natoon
ei sitten varmana halua liittyä
Mitäs jos vuorostaan luovutettaisiin hanko kokonaan nato-joukkojen haltuun kuten se oli entisten neukkujen hallitessa suomea.
Ei millään pahalla, mutta kun kieli kerran on rikkaus suomen-ruotsalaisten mielestä niin siitä vaan opettelemaan sitä kielellistä rikkautta sitten yleis-eurooppalaisittain länsi-uudenmaan murteella.
Olisinkin halukas tietämään kuinka moni "tukikohdan" väestä puhuisi ruotsinkielen rikkaudesta suomessa??
hajupoika?
Asetit kovan kysymyksen. Yhtenä nuorimmaisiin veteraaneihin kuuluvana vastaan kyllä NATOLLE. Mutta toivotaan, että yhteydet naapuriin edelleen parantuisivat vielä paremmaksi ja saisimme elää rauhassa, niin kuin viimeiset 60 vuotta on tapahtunut. Kunnioittaisin molempien maiden itsemääräämisoikeutta, en usko että lentohäiriöt vaikuttavat vilpittömien naapurien välillä.