Luetelkaa lapasen

Työpaikkojen pahimmat valehtelevat työnjohtaja.
7501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No, monessa lapasessa menee välillä nuo langat ja puikot sekaisin.

Äänestä

heh

Äänestä

Taidat olla itse laiska työntekijä. Melko harvoin ”duunarit” tietävät mitään oikeasta ahkerasta työnteosta.

Äänestä
  • Älä nyt, onhan se kovaa hommaa kun pitää 2 tunnin välein istua puol tuntia tauolla ja siinä välissä pitäisi vielä ehtiä käymään kakallakin.

    Äänestä

Mikä on lapasen työpaikka? Kylmiöt?

Äänestä

Kaikki nuo puhuu paskaa. Aamen sano pastori silli

Äänestä

SAK jäsenet ovat laiskoja! Liittykää ytk!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Työpaikkojen pahimmat valehtelevat työnjohtaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu