maksa

voiko pieni koira syödä mielin määrin maksalaatikkoa?
3313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei mielinmäärin,mutta lisänä silloin tällöin, maksassa on paljon a-vitamiinia, vaikka se on vitamiini,se ei välttämättä ole terveellistä.

Äänestä

Kaupasta ostetuissa maksalaatikoissa on paljon suolaa, se ei sovi koiralle. Maksa sisältää myös paljjon A-vitamiinia, joka varastoituu koiran maksaan. Kerta viikossa riittänee.
Kaupan maksalaatiko sisältävät vähän maksaa. ravintopitoisempaa on valmistaa koiralle oma maksalaatikko, ilman suolaa ja runsaammalla maksamäärällä.

Äänestä

mun tutun kultainen noutaja saa melkein joka päivä maksalaatikkoa johon on sekoitettu porkkanaa, keitettyä riisiä ja piimää! eikä sillä ole ainakaan ollut mitään ongelmia ikääkin on jo 10 vuotta. mutta joillekkin koirille se voi ollakkin huono jos joka päivä sitä antaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laatikko kirjoitti:

voiko pieni koira syödä mielin määrin maksalaatikkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu