Rinnekodin hoitaja

Anonyymi-ap

Tänään uutisissa Rinnekodin hoitajasta joka on pahoinpidellyt asukkaita.

Vihdoinkin! Olemme yrittäneet puhua tästä Rinnekodin johtajien kanssa mutta meitä on syytetty rasismista. Uskomatonta!

Nyt poliisi on ottanut tapauksen tutkintaan. Kyseessä useita kehitysvammaisten pahoinpitelyjä.

8

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan kamalaa sinänsä ettei edes kehitysvammaisten hoitolaitoksessa osata hoitaa heitä. Ei ketään saa pahoinpidellä.
      Näihin koteihin pitää saada osaavia ihmisiä eikä sellain jotka eivät ymmärrä mitään ihmisestä

      • Anonyymi

        Kakskyt vuotta sitten jo lopetettiin hoitajien soveltuvuus kokeet . Hoitajaksi pääsee helpolla .


    • Pahoinpitelyä ei tee pelkästään työntekijät Kehitysvamma myös asiakas jolla on Lievä älyllinen kehitysvamma voi olla se joka esim pahoinpitelee ohjaajien selän takana toisen asiakaan jonka minä olen Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena tehnyt kun ohjaajat ei saanut toista asiakasta ymmärtää minä vihaan, jos toinen ihminen koskee tai vaatii olla kaverina.

      Eli voi olla, että nuo joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ja Autismi on lyönyt ensinnäkin työntekijää jolloin se työntekijä on lyönyt, että se asiakas tietää miltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Miksi sä pahoinpitelet ihmisiä? Mieti jos joku kerta yrität pahoinpidellä väärää ihmsitä ja saatkin ite isän kädestä


    • Anonyymi

      Onko mitään linkkiä kys. uutiseen?

    • Joillakin joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma on aistiyliherkkyys ja jos ei siedä, että toinen älyllisen Kehitysvamman saaneeena koskee ja se toinen asiakas Kehitysvamma puolella ei usko minua eikä ohjaajat saa uskoo, että minua ei saa koskea se on ainoa keino ohjaajien selän takana pahoinpidellä ikävä kyllä sellainen asiakas joka ei ymmärrä, että joillakin älyllisen Kehitysvamman saaneeena olevilla on kosketus herkkyys.

      Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena joillakin olla kosketus tuo kipua jotkut taas ei koe kipua jos toinen ihminen koskee.

      • Anonyymi

        Sinua ei saa koskea mutta sinä saat kyllä hakata muita ihmisiä? Ok.


    • Anonyymi

      Ei ole ihme. Kamala työpaikka katsoa päivästä toiseen elukan tavoin käyttäytyviä kehareita.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      64
      5270
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      2549
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      269
      2431
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2369
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1754
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      227
      1523
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      53
      1102
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1053
    9. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1046
    10. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      73
      1003
    Aihe