Korot on vielä matalalla

Anonyymi-ap

Kun hallitus ajaa talouden umpikujaan on korot tuplasti sen mitä ne nyt on.
Parempinakin aikoina sai pankista 8% korkoa. 0 korko ei ole mikään normaali olotila se ajaa pankit vaikeuksiin. Kannattaa siis varautua korkojen nousuun.

5

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onneksi olemme eurossa, joten korot eivät juurikaan riipu tämän katastrofihallituksen toimista. Eivätköhän ne korot tuosta sinne 2-3 prossan lukemiin laske hiljakseen.

    • Anonyymi

      Koron nosto olisi toivottavaa koska vasta uusien koron nostojen ja syvän laman jälkeen hinnat voivat uudelleen nousta. Tällä hetkellä hinnat ovat yli mitä normaali palkkatyöllä pystyy maksamaan. Tämä johtuu keinottelusta. Siinä vaiheessa kun kulut ohjataan niille jolle ne kuuluu, hinnat romahtaa. Tukiaisten vähemtäminen oli ensimmäinen siirto tähän suuntaan. Seuraavaksi nousee kiinteistöverot ja ALV.

      • Anonyymi

        >>Tukiaisten vähemtäminen oli ensimmäinen siirto tähän suuntaan.
        >>Seuraavaksi nousee kiinteistöverot ja ALV.

        Mutta hei, tuohan on selvää inflaatiota ! hintojen nostoa yhtä kaikki. JA Tosiaan, asuntohintojen vedätys oli KAIKKIEN INFLAATIOIDEN ÄITI . Sen porrrrvari-koneisto sepusti sopulin, mokun ja kuspiän "onneksi " !!!!

        Aiii ... vittu , .. kuplat totisesti puhkeavat !
        sadan dollarin lentolehtisiä lentelee ilmassa kohta ....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        >>Tukiaisten vähemtäminen oli ensimmäinen siirto tähän suuntaan.
        >>Seuraavaksi nousee kiinteistöverot ja ALV.

        Mutta hei, tuohan on selvää inflaatiota ! hintojen nostoa yhtä kaikki. JA Tosiaan, asuntohintojen vedätys oli KAIKKIEN INFLAATIOIDEN ÄITI . Sen porrrrvari-koneisto sepusti sopulin, mokun ja kuspiän "onneksi " !!!!

        Aiii ... vittu , .. kuplat totisesti puhkeavat !
        sadan dollarin lentolehtisiä lentelee ilmassa kohta ....

        Uusi potkulaki on poikaa palkanalennuksista haaveileville.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45502
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      39
      11300
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      220
      10938
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9755
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8568
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      273
      6623
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3240
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2289
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      41
      1935
    10. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      6
      1827
    Aihe