Vaajakoskella ilkeyden tekijät

Kenen lie jälkikasvuja nämä näyttelevät laaserilla ihmisten ikkunoihin kirkkotiellä.
Poliisille on tuntimerkit annettu...
31501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Jotain hyvin nuoria mulukunkuulia.

Äänestä
  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    😍 ­­N­­­y­­m­­f­o­­­m­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Poliisille ilmoitettu.

Äänestä

Samaa sakkia mitkä on aiemminkin ollut poliisin kanssa tekemisissä, milloin mitäkin.

Äänestä

Pikku vesseleillä on aina jotakin hauskaa tekeillä. Niin oli 60 vuotta sittenkin ja sitä aiemminkin. Kaikki ei aina ole niin vakavaa.

Äänestä
  • Mitä kuuluu kotirauhan piiriin?
    Kotirauhan suojaamia paikkoja ovat lain mukaan asunnot, loma-asunnot ja muut asumiseen tarkoitetut tilat, kuten hotellihuoneet, teltat, asuntovaunut ja asuttavat alukset, sekä asuintalojen porraskäytävät ja asukkaiden yksityisaluetta olevat pihat niihin välittömästi liittyvine rakennuksineen.

    Äänestä

  • On se vakavaa jos laserilla osoitellaan ihmisten ikkunoihin eikö tuon vertaa äly leikkaa

    Äänestä

Ei se ikkunalasi sula "laser"- osoittimen valosta. Ole huoleti.

Äänestä
  • Siinä oikein valopää

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Siinä oikein valopää

    On siinä osoittimessa valopää, mutta ei se mikään laser ole. Aloittajalla on liian kireät alushousut.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    On siinä osoittimessa valopää, mutta ei se mikään laser ole. Aloittajalla on liian kireät alushousut.

    Mitä sinä tiedät asiasta kun et ole ollut paikanpäällä, enkä ole aloittaja, näkyi olevan tehokas kiinanlaser.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Mitä sinä tiedät asiasta kun et ole ollut paikanpäällä, enkä ole aloittaja, näkyi olevan tehokas kiinanlaser.

    Menkääs nyt pilipali pojat muualle leikkimään

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Menkääs nyt pilipali pojat muualle leikkimään

    Mene sinä äitisi helmoihin pyörimään

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Mene sinä äitisi helmoihin pyörimään

    Osui ja upposi kjäh kjäh 🤣😅

    Äänestä

Persujen jälkeläisiä.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Ei kukaan muu narisisi noin mitättömästä asiasta, kuin pienestä valopilkusta.

    Äänestä

Eikös se Kirkkotie ole sellaista duunari/persualuetta?

Äänestä
  • Sinähän sen tiedät rappari

    Äänestä

Kunnon Saksalainen liekinheitin olis hyvä.

Äänestä
  • No mihin sen liekkisi heittäisit, lapsukainen?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    No mihin sen liekkisi heittäisit, lapsukainen?

    Varmaankin äitiinsä.

    Äänestä

Atomipommi olisi kaikista paras teidän kaikkien niskaan.

Äänestä
  • Ei se kuuluu ennemmin Pupuhuhta/Keltinmäki akselille.

    Äänestä

Ei ole muuten 14 vuodessa tämänkään sivuston taso parantunut yhtään, samanlaisia vinkujia ja arvostelijoita kuin ennenkin ja haukkujia, tosi elämässä ollaan sitten kuin kusi sukassa.

Äänestä

Niin, yhdyssanoissa on monilla edelleen ongelmia, lauserakenteissa samoin. Pilkkua käytetään ihan miten sattuu ja välimerkkejä ei hallita. Yleisesti kieliopin hallinnassa on koko ajan vain suurempia ongelmia.

Äänestä
  • Osui ja upposi pilkun viilaajan hermoon kjäh kjäh 😅🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Osui ja upposi pilkun viilaajan hermoon kjäh kjäh 😅🤣

    Mitä se sitten haittaa?

    Äänestä

Myös haapalammentiellä lapset tekee tihujaan. Lisäksi ajavat sähkömopoilla eivätkä välitä liikennedäännöistä.
Ovat täysin kurittomia.

Äänestä
  • Voi voi nillin nillin

    Äänestä

Mitä lie homehtuneita munasoluja.

Äänestä
  • Jätä syömättä. Ota makkaraa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kenen lie jälkikasvuja nämä näyttelevät laaserilla ihmisten ikkunoihin kirkkotiellä.
Poliisille on tuntimerkit annettu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu