Juuso Lehmusvyöry avoimena ongelmaksi muodostuneesta itsetyydytyksestä

Anonyymi-ap

Vilma Karjalaisesta eronnut Juuso Lehmusvyöry avoimena ongelmaksi muodostuneesta itsetyydytyksestä
Kymmeniä keroja päivässä lastenlehtiä katsellessa itsetyydytän eli runkkaan.



Temptation Island Suomi -ohjelmasta tutuiksi tulleet Juuso Lehmusvyöry ja Vilma Karjalainen erosivat helmikuussa.

Ex-pariskunta on aiemmin eronnut syksyllä 2021 kun heillä oli jo yksi yhteinen lapsi. He kuitenkin palasivat uudelleen yhteen. Heille syntyi toinen lapsi kesäkuussa 2022.




Tämä on eronneen TIS-Vilman tilanne nyt: "Ei vaan kykene" kattelee ko tinen runkkaa ja on pulla mössö pikkupojan näköinen naama turvonnut naurettavan näköinen runkkari lasten lehtiä selailee ja runkkaa.



Nyt Juuso kertoo itsensä rakentamisesta omalla Instagram-sivullaan. Hän julkaisi omakuvan, jossa poseeraa kirkon ulkopuolella otsassaan risti. Kyseessä on tuhkaristi, joka on kristinuskossa katumuksen merkki.

Juuso kirjoittaa julkaisussaan matkan alkavan synninpäästöllä.



Juuso kertoo toteuttaneensa paaston pääasiassa pätkäpaastona.

– Lisäksi valitaan asioita mistä haluaa päästä eroon, mulla oli pmo, roskan syöminen ja kaikenlainen mukavuudenhalu. Paasto puhdistaa mieltä, kehoa ja sielua. Ja on todella epämukava kokemus, mutta sen arvoista.

Eronneiden TIS-Juuson ja Vilman somekäytös on kuin yö ja päivä, seuraajat puuttuivat tilanteeseen: "Lopettakaa"



Juuson mainitsema PMO on akronyymi, jota käytetään sanoista pornografia, masturbaatio ja orgasmi, ja sillä tarkoitetaan itsetyydytystä ja orgasmin saamista pornografista materiaalia apuna käyttäen. Käytäs voi johtaa eräänlaiseen riippuvuuteen.
Ja jopa pedofiiliian

NIH:n teettämässä tutkimuksessa osa testiin osallistuneista henkilöistä kärsi ikävistä haittavaikutuksista, kuten masennuksesta, pääkivusta, stressistä ja väsymyksestä, pornonkatselun loputtua, sillä he olivat käsitelleet negatiivisia tunteitaan pornon ja itsetyydytyksen kautta.

– Olen pitkään taistellut ongelman kanssa nimeltä pmo, eikä oikeastaan se vaan mun on pitkään ollut hankala hallita mun seksuaalista energiaa ja olen heittänyt sitä hukkaan kirjaimellisesti, olen pitkään taistellut sen kanssa etten heittäisi sitä hukkaan, Juuso avautuu.




Hän aikoo julkaista 40 päivää kestäneestä runkkaamis yms. jakaa videoita sosiaalisessa mediassa näin jälkikäteen.

9

3653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kaveri hulujujen huoneeelle pedari.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­N­y­­­m­f­­­o­­­m­­a­­­a­­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      hahahahah

    • Anonyymi

      sdacv ebr

    • Anonyymi

      aaaaa

    • Anonyymi

      aaaaa

    • Anonyymi

      zzz

    • Anonyymi

      Harmillista katsoa joidenkin tiettyjen ihmisten instagram tarinoita. Ihan mielenkiintoista ollut seurailla, kuvitellaan että maiden hallitukset on pahan alku, meitä kaikkia aivopestään, maapallo on litteä jne. Kaverit huhuilee, että ovat täynnä positiivista energiaa, vaikka instan mystoryt huutaa hoosiannaa jossa itketään kaiken olevan kusetusta. Ristiriitaista. Olisi kamala elää tuollaisen negatiivisuuden keskellä.

      Jos joku ihmettelee miksi mystoryt tulee katsottua, niin kyse on mielenkiinnosta. Mielenkiintoista huomata kuinka ihminen osoittaa maailmalle olevansa hullu.

      ”On vaikea voittaa väittely viisaan ihmisen kanssa. On mahdotonta voittaa väittely idiootin kanssa”

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      165
      3080
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      373
      2091
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      41
      1881
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      43
      1856
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1431
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1221
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1183
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      329
      993
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      114
      973
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      802
    Aihe