Siinäpä se kysymys.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vihreät silmät sankojen takaa ja leukaa hipaisevan hiuksen. Ehkä punaa huuliin sittenkin?
Siinäpä toinen kysymys ja pohdinta. Saahan tuota lisäväriä laittaa jos tahtoo 😉 Itse tykkään "luomuista", kuten niin monessa muussakin asiassa.
Naisen joka ei siedä enää keneltäkään huonoa kohtelua.
Elän elämäni parasta kevättä.
Eikä pidäkään sietää. Mukavaa elämäsi parhaan kevään jatkoa ja toivotaan, jotta niitä erityisen hyviä on viälä monen-monen-monta jatkossakin. Huonoille keväille ei laiteta tilausta. ☀️😊
Sama täällä,joku itsekunnioitus täytty olla kuitenkin! Eikun nokka kohti uusia tuulia. Kevät on ihanaa aikaa☀️
Luultavasti ihan just, hammaspesun yhteydessä tullee katottua peiliinki, niin arvelisin, jotta aika väsynyttä näkyy kuvassa. Pikkusen allapäin oleva myös. Vaan nyt, hyvää yötä ja rauhaisia unikuvia 🥱😴
Veemäisen ja kateellisen eripuraa lietsovan femakkoakan näen peilistä 🙈
🙄 vai semmosta sun peilisi näyttää.
Itse näen hieman iäkkäämmän version entisestä minästäni kyllä vielä tuntee. Ja en laita niin suurta painoa sille miltä näytän, koska olen ihan sama ihmisen kun aina olen ollut.
Ja toisaalta niinhän me kaikki vahennutaan ,
Yksikin 99 vuotias sanoi minulle että hän ei mitenkään tunne itseään toisenlaiseksi mitä on aina ollut, mutta heikko näkö tekee sen ettei edes näe ryppyjä kasvoissa.
Ja oli tyytyväinen siihen mitä näki peilistä .
Heikossa näössä on siis puolensa siinäkin 😁
Ei se mullakaan enää nuori minä peilistä kahtele, mutta eipä sillä niin väliä. Sama pölhiäinen oon edelleen, mutta toivottavasti edes jossakin pikkusen viisastunut.
Tummat silmät ja ruskea tukka.
Enhän ole enää mikään nuori tyttö muuta kuin mieleltäni 😊 eli väkisinkin on vuosien saatossa tullut muutama ryppy. Ihan olen tyytyväinen näkemääni
No se alko mulla sitte taas biisi soimaan 😁 "... koskaan niitä hylkäisi en..."
Ei kai niitä ryppyjä niin tulisi jos olis aina vakavalla naamalla. Mutta kun ite olen ainaki aika helposti naurava kuin myös itkevä, niin lopputulos näkyy just siellä peilissä 😅 Mitäpä niistä tai muidenkaan ryppylöistä.
Keski-ikäisen naisen, hiuksissa harmaata, silmissä vihreää, silmäkulmissa naurunryppyjä, pukeutuminen mitä sattuu. Olemuksessa naiseeen ihastumisen mukanaan tuoma yllättyneisyys ja ilo.
Toisinaan myös surua ja pettymystä ja väsymystä.
Parantumista. Manifestoin itselleni, ettei unelmieni nainen sitoudu vakavasti sillä välin. 🌻