Jyväskylän yliopisto-matematiikka

Kuka tietää kuinka monta valitaan tänä vuonna lukemaan matikkaa jyväskylään pelkän pääsykokeen perusteella?
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja millä pistemäärällä on esim. viime vuonna päässy sisään??Onko jossakin sivulla tilastoja yliopistoon hakeneista ja sisääpäässeistä??

Äänestä
  • Näin lukee opinto-oppaassa viime vuodelta:

    Hakijat 475

    Valittu 249

    Kiintiö 50

    Vastaanottoja 90

    Yhteispisteet 51/100

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


efe kirjoitti:

Kuka tietää kuinka monta valitaan tänä vuonna lukemaan matikkaa jyväskylään pelkän pääsykokeen perusteella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu