Suomen paras hihtokeskus romahti = YLLÄS

Anonyymi-ap

Noin kirjoittaa Iltalehdessä Santtu Silvennoinen. Me ei olla käyty enää moneen vuoteen Ylläkselä vaikka vuosien aijan sielä käytiin hiihtämäsä keskimäärin 2 kertaa talvessa. Meni se latujen hoito niin huonoksi ja kirjoittelavat että on entisestään hunontunu. Viimenen pisara oli kun ruvettiin periin sitä puhelinmaksua että saa tietää mitä latuja ei ole kunnostettu. Kun kallis loma-asunto tai hotelli on jo maksettu niin kyllä hito vie pitää samaan rahhaan tietää miten ladut on hoidettu. Siispä on tyytyväisinä hiihdelty jo monet vuodet Levillä, Saariselällä ja väliin muissakin Lapin paikoisa. Toki Ylläksele tekis vielä mieli kun siellä on ehottomasti parraat hiihtomaisemat - jos olisi ne ladut kunnossa.Uskomatonta typeryyttä tuo Ylläksen touhu.

13

525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on aikoihin eletty. Että Ylläksen latujen hoitoa joutuu arvostelemaan jo Iltasanomat.

    • Anonyymi

      Vetelän Varikset, mitä tänne tuletta raakhumaan, huilaa se latu muutenniin ko suvi koittaa.

    • Anonyymi

      Hyvinhän täällä on porukkaa, Tunturitie on ruuhkaisempi kuin Mansku ja kapakit täynnä, ei sisälle mahdu, kaupassa tunnin kassajonot, yhtä hullunmyllyä joka puolella.

    • Anonyymi

      Muistakaa maksaa latumaksut ja parkkipirkoille satanen kouraan.

    • Anonyymi

      Joko Joikulaiset ovat maksaneet reitintön-hoitomaksut, ei reitistön. Vai mennäänkö yhä nenäliitu periaatteella, maiseman pilluussa ?

    • Anonyymi

      Kun sielä Yläkselä on rahapula niin tässä yksi konsti rahastaan. Pistäkää kaikile teille puomit eteen ja vartijat siihen. Kun turistit lähtee pois, niin puomii aukee vain, jos maksaa 100 euroo. Jos ei maksaa, menkööt takasin Ylläkselle ja majottukoot siellä ja siitähän tulee vain lisätuloo.

    • Anonyymi

      Iltapaska voisi tehä palaveluksen ithelleen ja lyä kenkänkuvan persiisiin tuollaaselle paskankirjoottajalle.

      • Anonyymi

        Kyllä kirjoitti Iltalehti kerrankin täyttä asiaa. Ikävä myöntää, että oltiin tänä talvena niin tyhmiä, että tultiin viikoksi Ylläkselle hiitämään. Latujen hoito oli täysin ala-arvoista. Oppia ikä kaikki. Ei tehdä samaa tyhmyyttä toista kertaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä kirjoitti Iltalehti kerrankin täyttä asiaa. Ikävä myöntää, että oltiin tänä talvena niin tyhmiä, että tultiin viikoksi Ylläkselle hiitämään. Latujen hoito oli täysin ala-arvoista. Oppia ikä kaikki. Ei tehdä samaa tyhmyyttä toista kertaa.

        Kävikö Santtu edes Ylläksellä ?

        Tietääkseni ei edes osaa hiihtää, hyvä että pysyy jaloillaan pystyssä.

        Paha kello kauas kuuluu, vellikello vain isännän pankolle. Kukaan ei osta enää Iltistä, ei kumpaakaan, kun noin kirjoitellaan. Ja vaikka puolet olisikin totta, on latuhoito nykyään parempaa kuin 1970-luvulla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävikö Santtu edes Ylläksellä ?

        Tietääkseni ei edes osaa hiihtää, hyvä että pysyy jaloillaan pystyssä.

        Paha kello kauas kuuluu, vellikello vain isännän pankolle. Kukaan ei osta enää Iltistä, ei kumpaakaan, kun noin kirjoitellaan. Ja vaikka puolet olisikin totta, on latuhoito nykyään parempaa kuin 1970-luvulla.

        Voi hyvä Ylläksen ystävä, tai peräti ylläsläinen. Ei se riitä, että latuhoito on parempaa kuin 1970-luvulla. Silloin ei ollut edes luisteluhiihdon baanoja. Ja jos ja kun Ylläs on Ykkönen, latujen hoidon tulee olla priimaa, maksoi mitä hyvänsä.


    • Anonyymi

      Ylläksen ongelma on nykyihminen. Eli varkaat.

      • Anonyymi

        Toinen on nuo huumeet, lasketellaan pössyssä ja iltaisin riehutaan kuin mielenvaivaiset. Lars Leevi Lestadiusta kaivattaisiin, miliiseistä ei tuohon näytä olevan. Reinikaiset kunnostautuu vain persuillen.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10984
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1574
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1260
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe