Raisu ei anna kipinää!!!!

Mulla on 1983 vuoden helkama raisu ja tuli sellanen vika että ei tullu kipinää yhtä äkkiä ja katoin mittarilla niin nyt tulee miinus johdosta plus virtaa ja ja plus johdosta ei mitään kun katoin moottorista tulevista johdoista auttakaa joku!!!!!
5217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt olet vähän hakoteillä. Magneetosta tulee kaksi johtoa. Toinen menee valoille ja toinen sytyspuolalle ja sammutuskatkaisijaan. Valoillle tulee vaihtovirtaa kuten yleensäkin magneetoista.

Kipinän häviämiseen ei ole montaa vaihtoehtoa. Aukeavatko katkojan kärjet. Missä kunnossa ne ovat? Koska on kondensaattori vaihdettu? Onko tulanhattu ehyt? Magneetolta puolalle mevässä johtimessa katkos. Harvemmin noista sytytyspuola pettää.

Äänestä
  • No magneetosta tulee kaks johtoo joo mutta mikä se musta johto sitten on kun vaan mustasta tulee virtaa mut punasesta ei että onko se punanen johto nyt sinne sytytys puolaan

    Äänestä

Punainen valoille ja musta puolaan.

Äänestä

Noin päin on alunperin ellei joku ole uusinut johtoja magneettoon ja vaihtanut värejä.

Äänestä

🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

❤️ K­­­u­­u­­­m­a­­­t­ ­­­t­­­y­­­t­­­ö­­t­ ­­­o­­d­o­­­t­­­t­a­v­­­a­t­­ ­s­­­i­n­u­­­a­ -> https://us4.fun/kissgirl?18338693

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mulla on 1983 vuoden helkama raisu ja tuli sellanen vika että ei tullu kipinää yhtä äkkiä ja katoin mittarilla niin nyt tulee miinus johdosta plus virtaa ja ja plus johdosta ei mitään kun katoin moottorista tulevista johdoista auttakaa joku!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu