Televisossa puhuttiin, että etelärannikolla haisee.
Kai se uloste ja oksennus sitä tekee, kun kevät tulee kohisten.
Kai se uloste ja oksennus sitä tekee, kun kevät tulee kohisten.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Siellähän on nokeakin - moni paikka mustana.
Karmeeta seutua - tuleeko evakkoon lähtö?
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Venäjän hybridivaikuttamista. Kremlin ulosteet on salaa kuljetettu Suomen rajalle ja Suomenlahden vesiin.
Eikös tuollainen rikin katku värjää hiuksetkin? Kohta on kiharatukkaisia "espoolaismiehiä" joilla on keltainen pöheikkö.
Se on se LA PALMA YouTube
Rikinkatku?
Onko rikin haju, kuin vahva hienhaju?
Tällainen, outo haju on muutaman kerran ilmaantunut kylpyhuoneeseeni, oletan sen tulleen lattiakaivosta. Ei joka päivä, mutta ehkä n. viikon välein.
Olen miettinyt onko kyseessä alakerran ongelmainen naapuri, vai mikä ihme. Haju on todella vahva ja inhottava.
Eilen haisi rappukäytävä ja avasin tuuletusparvekkeen oven.
Myös Pietarissa on havaittu sama, selvittämätön haju.
Veikkaan: Zelenskyi ja / tai Mossad asialla.
Tän se USA-NATO meille toi. Koko Suomenlahti saanut ydinsotalaivojensa paskat päälleen. Ja NWO:n myrkyt.
Onko naapurit hengissä? Ylä ja alapuolella,kuollut alkaa haista pahalle jos sen hajun joskus haistaa niin tunnistaa kyllä.
Onko omat viemärit puhtaat? Meneeko neste alas helposti?.Ettei ole vähän tukossa. Ikkuna auki pitäminen muuten aiheuttaa joskus myös kph wc hajun tuloa myös muualle asuntoon. Ilmastointi vetää.
On se naapuri hengissä (jota epäilin).
Tässä taloyhtiössämme on muutoin vuosikymmenien aikana tapahtunut monenlaista.
Lattoalainon kansi nousee ylös esim pinseteillä tai saksen kärjellä. Voitte ostaa hiukset roskat mitkä mätänee siinä.Kloriinia hiukan sinne poistaa hajun ja astaharjalla pesee sen.Myös sen kannen tai ritilän.Mikäli jossain asunnossa poltetaan huumeita eniten siitä tulee makea haju.Kuolleen haju on erilainen mutta pitkään mädäntynyt todella jo haisee samoin jos on makuuhaavoja ne haisee.Sairaaloissa haisee ulosteiden lisäksi mätäneminen.
Ne tosiaan kauppaa jätteensä mereen useimmat tankkerit.
Onhan niitä naisten ruumiita kuljetellut psykiatritkin. Että kyllä vähän kannattaa aina tukia mitä naapurit puuhaa. Ukko piti parvekkeella vaimonsa ruumista kun poliisit kävi ovella.
Mämmi pierettää kansalaisia.
Pietarin kaupungin käsittelemättömät jätteet Neva joen suistossa ovat 40 hehtaarin alueelle ja 65 metriä korkeaksi vuoreksi levittäytynyt ongelma jonka jätevedet virtaavat puhdistamattomina Neva jokeen, joka laskee Suomenlahteen.
Alueen asukkaat ovat vuosikausia valittaneet asuvansa Pietarilaisen paskahuussissa.
Ironista kyllä Pietarin kaupungin juomavesi otetaan Neva joen alajuoksulta jäteveden puhdistamon alapuolelta.
Hajut eivät tottele valtakunnan rajoja, kyllä ne leviävät lumien ja jätekasojen sulaessa myös Suomen puolelle.
tepa
No ei ehkä ihan kannata uimaan mennä vanhan kaupungin alueellekaan mistä puhistuslaitoksen jätteet ja tehtaiden valuu mereen.Kyllä sopii ihmetellä mihin Korkeasaaren sairaaloiden ja yritysten paskakuormat päätyy.
Oliko hajun aikaan taivaalla mitään muodostumaa,pilveä?.
En tullut itse vilkaisseeksi.
Mutta mikäs se "muovilautta" oli, joka jokunen päivä sitten kellui jonnekin Hangon rantaan? Seassa oli mm. japaninkielisiä juomapulloja.
Nuo ulkomaiset laivat ovat aloittaneet meripaskomisensa nyt Suomenlahdella.
Koska koko Suomenlahden rannikko haisee, syy täytyy olla isompi kuin yksi laiva. Olisiko jokin NATO:n sukellusvene vuotanut vesiin ydinjätteitään? Mutta mikä voi haista noin kamalalle?
Rikki ("rikinkatkuinen haju"). Mihin liittyy rikki? Maakaasu? Merenalainen putkisto taas Ukrainan / NATO:n / USA:n terroristisena työnä hajotettu? Miksi? Rahan vuoksi nyt ensinnäkin!
Ei haise ainakaan meillä Espoossa ! Pietarin hajuja tulee joskus itätuulella.
Kyllä täällä meren läheisyydessä Espoota hetken haisi.
Eikä tule. Valehtelet. Mutta, niin Lännen toimintaa. Olette siellä Espoossa melko epäsiistejä, jos teillä peräti haisee.
Meillä Hgissä ei koskaan
a) yleensäkään haise.
b) ole tullut sellaisia hajuja, että ne voisi noin tarkkaan paikallistaa esim. Pietariin asti!
Joskus parikymmentä vuotta sitten Karjalan metsäpalojen savut kulkivat yli joidenkin etelä-Suomen kaupunkien. Sekään ei pahemmin "haissut", harmaa savu.
Maanalaisen tunnelien huuhtelua? Tulen käyttöä puhdistukseen.,Joku vuosi sitten Hesassa ne ihmetteli outoa ääntä,joka häiritsi ja sitä kyselivät kunnan viraston miehiltä mutta eivät tienneet tai halunneet vastata,
Se ääni oli silloin tunneliporaus koneen ääni. YT oli video siitä valtavasta koneesta. Tiesin että sellaisia oli olemassa ja niillä todella erikoinen ääni. Vertasin kun oli IL näyte..
Rikinhaju ei ole kaatopaikka haju. Kaatopaikka haisee monelle eri jättelle. Ja niitä on aina ollut.
Höpö höpö, kyllä Stadissa haisi, niin eilen, kuin myös silloin naapurimaan metsäpalokin.
Onko noi vihreät kasvit meressä sittenkin tahallaan istutettua kun joku mies niitä istuttaa Santahaminan rannoillekin pilaamaan uimarannat.
Vuosaaren kaatopaikka mätänee hitaasti myös pontikka keitto haisee.
Yleensä on niin että tuuli tulee itään päin ja tehtaiden kaasut tulee itään.
Kaasunaamarit vaan kaikille!
Sanoin sitä jo nokipilvien aikaan, mutta eihän minua uskota.
Minkä nokipilven? Jäälle olivähän kertynyt piipuista nokea. Sitä tulee landellakin kun saunoja ja taloja puilla lämmitetään.
Joku palanut talo puutalo sitä kun sammutetaan siitä tulee mahtavaa hiilivelliä.
Viimeidin tieto: Halonen sai latvaräjähdyksen. Halosella pääsi vatsatauti japieru kun Niinistö pääsi Eu- tehtäviin
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008227071.html
Halonen pääsi ripulin takia sairaalaan melkein viikoksi. Eipä pääse tavallinen veronmaksaja.
JÄRYTTÄVÄ TEKO
olipa törkeetä haloselta !
Vihreää kuraa lensi
kateelinentäti Niinistölle
Halonen on vahingoittanut Suomea monin eri tavoin.
joo pahinta oli kun otatti jalkaminnat pois venäjän vastaiselta rajalta nyt niistä olsi valtava hyöty ja turva suomelle,
Jalkaväkimiinat on nyt pakko ottaa varalle.
Itärajalle kannattaa laittaa varoitus kylttejä tässä on miinakenttä arabiaksi.
Miinakenttä arabiaksi, miten se asennetaan?
Kai se haju tulee pietarilaisten paskakasasta, joka on Hastinassa, Pietarista muuta kymmenen kilometriä etelään.
Vanhan kaalisopanhaju se on, kun idästä tuulee.
Entäs oma hajusi, pissan lemu..ja kakin.
Joko tämä Remooni-mummu etelärannikolta on pyörtyny, kun ei ole tullu kommentoimaan?
Jumala antoi ennakko varoituksen pahaa tehneille mikä odottaa eli tulinen pätsi ja rikin katku. Matteus 13-..
Kemijärven lähellä olin käymässä 20 vuotta sitten ja oli niin hirveä haju et tuntu en voi hengittää ja oksetti, silloin oli sellutehdas siellä.