Kpop ja muut koreaan liittyvät asiat

Anonyymi-ap

Hei tykkään ihan sairaasti erilaisista kpop ryhmistä lemppareitani ovat:
BLACKPINK, (G)I-DLE, LE SSERAFIM, Newjeans, Astro, Enhypen, Twice, Ive, Itzy, Babymonster tossa oli nyt joitakin.
Tykkäättekö te kpopista ja jos joo mikä on lempi ryhmänne
Mä rakastan katsoa kdraamoja lempparini on My demon.
Mikä on sun lemppari?
Haluaisin matkustaa joskus etelä-koreaan jos ootte matkustaneet sinne niin millaisia kokemuksia on?
Tarviiko sinne mitään rokotuksia välttämättä?
Mikä olisi parempi matkailukohde Busan vai Seoul?

8

757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi! Mäkin tykkään paljon kpopista ja mun lempi ryhmii on esim BLACKPINK, LE SSERAFIM, ITZY, (G)I-DLE ja BABYMONSTER ja muitakin:) En oo itse katellu niin paljoo kdraamoja mut oisko teillä jotain muitakin suosituksia??

    • Anonyymi

      Moiiii
      Mun suosikkei on (G)I-DLE, new jeans, kard, dreamcatcher, xg, blackpink, itzy. Soloisteist mun suosikkei on mm. chanmina, kwon eunbi, somi, sunmi. Ja monii muit
      (Tos oli myös muutama j pop mut juu

    • Anonyymi

      Moi miä tykkään myös k-popista
      Mun lempi bändi on bigbang

    • Anonyymi

      Moiii, mäkin tykkään kpopista<3 mun lempi ryhmii on DreamCatcher ja Purple Kiss mut tykkään paljon myös muista ryhmistä:)
      En oo hirveesti kattonu kdramoja mut parhaita mitä oon kattonu on esim Doona!, CELEBRITY ja Racket Boys:D

    • Anonyymi

      mooiii. ite rakastan enhypenii ja bias on jungwon ja sunghoon❤️❤️. en tiiä mikä niissä on mutta jäi silmään. en muista ryhmistä oikein välitä. en kato kdraamoja mut jooooo!!!!

    • Anonyymi00010

      Kortsun ne osaavat tehdä, mutta ajoneuvoihin eivät osaa tehdä renkaisiin sisuskumeja, että ne olisi ilman pitäviä. Otin hyllystä käyttämättömän sisärenkaan ja laiton ilmaa muutaman baarin. Kuukaudessa ilma vuoti, että pinta renkaassa painui jo kupruille. Ilma tuli ulos ihan itsekseen läpi kaikkialta renkaan pinnasta pikkuhiljaa. Koneurakoija kertoi samaa, kun sisusrenkaat on huonoja pitämään ilmaansa. Syytti aina koneen painoa. Kysyin, että minkämaalainen on rengas ja hän sanoi, että made in etelä-korea.

      • Anonyymi00011

        Valmistetaanko suomessa sisusrenkaita? Nokialainen oli hyvä tuotteen valmistaja. Polkupyörässä oli myös sisuskumeja, jotka eivät pitäneet ilmaa pitkiä aikoja. Pumppu piti olla pyörässä varalta, että sai välillä pumpata.


    • Anonyymi00012

      Moiii eli same mäki loveen kpop eniten : BLACKPINK, BABYMONSTER, nykyää (G)i-dle on i-dle , TXT , KISS OF LIFE , LE SSERAFIM , aespa , TWICE , globaali group katseye

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      60
      2866
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      45
      2492
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      98
      2095
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1375
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1209
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      182
      903
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      81
      815
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      716
    9. 43
      695
    10. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      692
    Aihe