Tilasin tuholaistorjuntafirmasta katsojan asuntoon koska ihmeellisiä ötököitä on liikkunut myös minun huoneistossa mm keittiön pöytätason päällä ja jääkaapin takana, jonka huomasin kun tein kevätsiivousta.
Tarkastaja totesi nämä luteiksi kuten joku muukin täällä epäili omassa asunnossaan luteita tippuvan kattolampun sähköjohtokäytävästä.
Muutan asunnosta heti pois alkuviikosta.
Luteet on tulleet epäsiisteistä naapureista.
Tarkistakaa asuntonne ja pankaa taloyhtiö Säästölatu vastuuseen kun sallivat paskaisuutta talossa.
Tarkastaja sanoi että syy on taloyhtiön eikä yhden asunnon myrkyttäminen mitään hyödytä koska populaatio leviää nopeasti ja on levinnyt jo. Torakoita on myös tavattu 2 kpl jossain asunnossa Salpatiellä.
Tämä ludrongelma voi olla syy monien kutinaan eikä välttämättä syyhy.
Luteet purevat huomaamatta yöllä ja kutina alkaa myöhemmin.
Kissojen ja koirien makuualustat kerää luteita ja luteet purressaan tautisia kuten piikkihuumeiden käyttäjät ja muut hepatiittia ja HIV-ä kantavat, levittävät sitä sitten terveisiin.
Luteet levittävät myös syyhyä jos sitä missä on- ja Salpatie kutosessa on!
Tehkää kantelu taloyhtiöstä ja poliisille sekä terveystarkastajalle ilmoitus.
Onneksi olen itse vain vuokralla niin pääsen suitsait lähtemään .
Taloyhtiölle🖕🖕🖕
Luteita jääkapin takana ja keittiön pöytätasolla Salpatie 6
22
535
Vastaukset
- Anonyymi
KÄVI TARKASTAJA TÄÄLÄKI JA LAITTO PEILIKAAPIN ALLE JA MUUALLE JOTAI TEIPPEI JA TULEE KATTOON NE VIIKON PÄÄSTÄ.
VINK VINK EPILI ET OIS TORAKOIT MYÖS- Anonyymi
💪💪
- Anonyymi
Pittääk iertää talo kaukaa nykyvään
- Anonyymi
Ilmanko siellä monia kutiaa
- Anonyymi
No huh huh
- Anonyymi
A- portaassa pöhöturpaisia vanhoja löytökissatalosta maatiaiskissan hommanneita vanhapiika juoruämmiä joilla rasvainen, pesemätön polkkatukka ja nämä levittävät pyörällä viuhtoessaan tauteja
- Anonyymi
No huh huh
- Anonyymi
Koska tulee meillekin. Tukittava ilmakanavat ja kaikki
- Anonyymi
Tee ludekeittoa jos et madekeittoa
- Anonyymi
Dajjua touhui
- Anonyymi
johan on taso laskennu siellä.vieläköhän narkit huseeraa siinä talossa
- Anonyymi
Kyllä
- Anonyymi
Kuvat laitoin pinterest sivuille ja tik tokkiin myös pihalta ym jotta kaikki näkee mikä kaatopaikka tämä taloyhtiö on. Muuttokuorma lähti
- Anonyymi
Torakoitakin syynätään
- Anonyymi
Hyvä
- Anonyymi
Asia on ollu vuojen tai 2 tietossa
Pylväläine - Anonyymi
Ei vois uskoa ellei näkis. Radiossa puhuttiin Salpatie 6 talon epsiisteydestä ja että huonosti hoidettu tai ettei ole hoidettu ollenkaan. Asiasta pannaan hallituksen pj syytteeseen
- Anonyymi
🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
- Anonyymi
Täytyy tehdä sitten ludekeittoa kun ei madekeittoa ole.
Onhan noita pernoita kumminkin. - Anonyymi
😁💪
- Anonyymi
Voi miten se ämmä huusi kuule perkele kuule
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611107Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2626451Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2325256Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1783720- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532563Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi181751