Vaihka luvataan samaa. voi todelliesessa nopeudessa olla suuria, hyvin suuria eroja.
Näin ilmenee tuoreessa testissä. Jopa 90% ero nopeudessa.
Wlan laitteissa suuria eroja
13
473
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa olla liioittelua, sillä 90% hitaampi laite ei pääse testauksessa samaan nopeusluokkaan. Kuulostaa ennemmin konfigurointivirheeltä tai epäyhteensopivilta laitteilta. Toinen laite varustettu paremmalla antennilla ja "näkee" kauempana olevia laitteita ja jättää kaistaa vapaaksi näillekin?
- Anonyymi
Windows-käyttäjä VARO mitä ostat nettikaupasta, poliisi seuraa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows-käyttäjä VARO mitä ostat nettikaupasta, poliisi seuraa!
Outoja lagi piikkejä windows 11'ssä !!
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞WOIHAN WINDOWS SURKEUS!
Miksi Windows on epävakaa ja turvaton käyttis?
Micro$oftilla on ollut parinkymmenen vuoden aikana kaikki rahat ja mahdollisuudet tehdä käyttöjärjestelmästään vakaa...... Mutta ei!
- Anonyymi
Myös käytetty käyttäjärjestelmä vaikuttaa asiaan! Windows on hidas.
- Anonyymi
Windows on paska!
- Anonyymi
Se on hyvin monimutakaisnen asia! johon vaikuttaa tukiasema, koneen wlan kortti, käyttäjärjestelmä, laiteen fyysinen toteutus. Kortin ajurit ja asetusten oletukset ja jopa käytetty salaus ja salasana!
Jonkin tyypiset salasanat hidastaa kuulemma ainakin 10%
Häiriösingulat naapurustosta on yksi suuri hidastusten syy.
Liian heikko tai liian voimakas singula hidastaa.
Loputon suo hakee optimaalista!- Anonyymi
Windows kympissä hiiren nuolen vieressä rinkula pyörii loputtomasti. Ei katoa vaikka kone olisi monta päivää käynnissä. Onko kellään tietoa tai valistunutta arvausta mistä moinen johtuu?
- Anonyymi
Microsoftin toiminta USA:ssa on ”uhka kansalliselle turvallisuudelle”, väittää Valkoisen talon entinen kyberjohtaja
Valkoisen talon entinen kyberpomo pitää Microsoftin valta-asemaa ongelmana.
;D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Microsoftin toiminta USA:ssa on ”uhka kansalliselle turvallisuudelle”, väittää Valkoisen talon entinen kyberjohtaja
Valkoisen talon entinen kyberpomo pitää Microsoftin valta-asemaa ongelmana.
;DSamaa vikaa ollut ennenkin.
On se vaan totta että Windows on IT-alan suurinta PASKUUTTA!
- Anonyymi
Testit osoittaa valtavia eroja!
- Anonyymi
Windows tahmaa aina wlanin!
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä892102Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1001283