folke west travel

kokemuksia

onko kellään kokemuksia kyseisestä matkatoimistosta? kannattaako tilata kuuban matkat folkelta, kun tuntuu olevan aika edulliset hinnat verrattuna isompiin matkatoimistoihin?

2

1982

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • signed

      Moi!

      Matkailen usein ex-tempore ja kohteina olleet epätavalliset matkailukohteet.
      Tein nopean matkapäätöksen mm. kolme vuotta sitten ja olin "Folken matkassa" nimen omaan Kuubassa, eikä mitään valittamista, päin vastoin.
      Matkan kesto oli meno-paluineen kaikkiaan 16 päivää.

      Seurailen myös alaa jonkin verran ja ainakin minulle on vieras juttu, että " 10. matkatoimisto menossa".
      "Luokittautumisessa" oli sittemmin muistaakseni jotain puutteita (luin myös lehdestä joku vuosi sitten), mutta se asia oli hoidettu.

      Kuubaa suosittelen ja vielä ennen Fidelin "kupsahtamista", sillä sitä seurannee jonkinlainen etsikkoaika ja lopulta jenkkituristit todennäköisesti pilaavat vielä senkin paikan.
      Kannattaa myös ottaa selvää kohdemaasta etukäteen, itse hankin tässä tapauksessa esim. "EYEWITNESS TRAVEL GUIDES" sarjan CUBA-oppaan, joka oli myös matkalla mukana.

      Seuraavaksi menenkin sinne ominpäin jo ehkä kuluvana vuonna, ensi vuoden puolella viimeistään.

      • qwerty

        Jos tykkäät ryypätä, rällästää ja kaatuilla humalssa, niin Folken kelkassa se onnistuu, eíkä kukaan tykkää pahaa. Samalla voit muistella millaista oli seikkailla hotellin katolla kaatokännissä tai herätä aamulla märältä nurmikolta. Matkat menevät mukavasti kuormurien lavalla tai iloisesti patikoiden. Ruokailu on alkuperäisasukkaiden joukossa Folken tuttujen ruokaloissa. Tiukkapipoiset älkää vaivautuko, mutta lihaasyövät heterot voivat tykätä paljonkin
        Valinta on omasi...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1365
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1239
    3. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      78
      1218
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      240
      1144
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      1026
    6. 63
      901
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      871
    8. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

      Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
      Työttömyys
      13
      727
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      42
      700
    10. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      677
    11. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      575
    12. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      560
    13. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      544
    14. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      539
    15. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      529
    16. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      508
    17. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      479
    18. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      475
    19. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      461
    20. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      85
      450
    Aihe