Nyt on varmaan vuoden ajalta kaikki leikkeet pöydällä ja ne pitää käsin siivota. Ei tarvitsisi olla kuin yksi leike kerrallaan pöydällä.
Kuinka leikepöydälle saa jäämään vain viimeisen leikkeen?
6
211
Vastaukset
- Anonyymi
Poista kaikki muut.
- Anonyymi
Jos et löydä Samsungin näppäimistön asetuksista sellaista kohtaa, että älä tallenna kaikkia kopioituja leikkeitä, niin voithan aina vaihtaa näppäimistösovellusta.
Minulla on itselläni käytössä Googlen Gboard -näppäimistö, eikä se tallenna leikkeitä, ellei niitä itse "kiinnitä" leikepöydälle. - Anonyymi
Tämä ei ole tietty vastaus alottajan kysymykseen, mutta omasta mielestäni leikepöydän historiatoiminto on erittäin kätevä ja hyödyllinen ominaisuus. Itse en pidäsiitä, jos leikepöydällä on vain sinne viimeeksi kopioitu leike. Tuon takia olen Linuxissakin (Debian) ottanut työpöydällä käyttöön leikepöytämanagerin, joka ylläpitää leikepöydän historiaa ja mahdollistaa vanhempienkin leikkeiden liittämisen leikepöydältä. Ominaisuus on ihan yhtä hyödyllinen myös älypuhelimessa. Itse en historiatoiminnosta luopuisi.
T. miksuh- Anonyymi
Minä käytän Signalin "viestit itselleni" ominaisuutta tuohon. Näkyy sitten kaikilla laitteilla missä käyttää Signalia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä käytän Signalin "viestit itselleni" ominaisuutta tuohon. Näkyy sitten kaikilla laitteilla missä käyttää Signalia.
Mitä kumman tekemistä tuolla nyt muka on asian kanssa? Kyse oli nyt leikepöydän historiasta eikä lähetetyistä viesteistä. Leikepöydän historiatoiminto mahdollistaa parilla klikkauksella sen, että vanhempiakin leikkeitä voi liittää tekstinosaksi. Eli valitset vain leikepöydän historialistasta jonkin vanhemman leikkeen ja liität sen mihin haluatkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä kumman tekemistä tuolla nyt muka on asian kanssa? Kyse oli nyt leikepöydän historiasta eikä lähetetyistä viesteistä. Leikepöydän historiatoiminto mahdollistaa parilla klikkauksella sen, että vanhempiakin leikkeitä voi liittää tekstinosaksi. Eli valitset vain leikepöydän historialistasta jonkin vanhemman leikkeen ja liität sen mihin haluatkin.
Samalla tavalla Signalista saat valittua sen "leikkeen" mihin ikinä tarvitset. On vielä helpommin selattavissa kuin kännykän kökkö leikepöytä. Ja bonuksena se useamman laitteen näkyvyys.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320