Moni tekee mökillä remppaa ja muutostöitä ihan omin voimin, mutta niitä tehdään myös tv-ohjelmissa.
Paula Noronen saa täysrempan mökkirantaan Huvila & Huussi -ohjelmassa. Onko teillä suunnitteilla uutta laituria tai mitä mökkihommaa? Tai menisitkö itse mukaan tv-remppaohjelmaan?
Katso kuvat Norosen uudesta mökkirannasta:
https://www.suomi24.fi/viihde/ryteikko-out-oky-yllatys-in-paula-noronen-sai-mokkirantaan-melkoisen-muutoksen?s24
Mökkikausi lähestyy - Onko suunnitteilla mitä mökkihommaa, vaikka uutta laituria tai muuta?

28
1948
Vastaukset
- Anonyymi
Minä aattelin ,kunhan lumi sulaa ja autolla pääsee, mennä paistamaan makkarat mökin pihaan ,ihan tuoreita uusia makkaroita ja katiskat järveen ,kafen keittoon !
- Anonyymi
Mukavaa kuulla sillä meidän perhe tulee taas tänä kesänä vierailulle kuten viime kesänäkin...
- Anonyymi
Lämmitä ne jauho pötkyläsi koti mikrossa ! Tulee halvemmaksi ja jopa PAREMPAA, kuin nuotion hiilloksella kärvennetyt.
Sanoo: MESTARI KOKKI IDÄSTÄ !! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mukavaa kuulla sillä meidän perhe tulee taas tänä kesänä vierailulle kuten viime kesänäkin...
Mukavaa kun viherpummit tulee tyhjentämään ulkohuussin astiat, koko pummiperheen voimin!
- Anonyymi
Mulla on vielä 1. asunnon remppa meneillään. Sitten tulee 2. 3. 4. 5 ja 6. jos luoja suo? Heh.
- Anonyymi
Kesäpaikka,talvi,kevät ja syksy on pienehkön länsirannikon ydinkeskustan näköalapaikalla. Kaikki palvelu ym käden ulottuvilla. Ou jee stadi on paras kuitenkin joka säällä ei itikat syö eikä käärmeet luikertele.
- Anonyymi
Mökki hommattu 1991, ja nyt tulee eka kesä että en käy kertaakaan mökillä. Ja miksi en, ei vaan enää kiinnosta mökkeily. Tämä siis Vuohijärvellä.
- Anonyymi
Minä taas jäin asumaan mökilleni jo 16 vuotta sitten ja en kadu pätkääkään.
- Anonyymi
Niinhän se on ! moni joutuu luopumaan velkojen takia kuka mistäkin. Moni on joutunut myymään ja tappiolla autonsa, kesä mökkinsä mitä nyt vähänkin on. Sitten paikkaavat itsetuntoaan ALKOHOLILLA ja kaljan kuralla. Ja syöksy kierre on valmis eikä laskuvarjoa OLE !
- Anonyymi
Reilut 4 vuotta jo asunut mökillä, kun korona tuli ja jäätiin etätöihin muutin kesämökille ja asunut täällä siitä lähtien.
- Anonyymi
Minäkin asun mökillä nykyän, tosin linja autoja ja muuta raskasta kalustoa ei vielä oikein etänä korjailla mutta ei haittaa.
- Anonyymi
Nämä telkkarissa olevat asunnon stailaus,hurjat,kamalat remontit,
kaunein koti,kaunein mökki,kaunein puutarha,kaunein paskhuussi ohjelmat ovat ihan perceestä.
Niissä on vaan julkkisten asuntoja,mökkejä puutarhoja mitä laitetaan uuteen uskoon.
Nekin tehdään isolla rahalla,olis hyvä kun ohjelman lopussa pistettäis,
kohteen hintalappu näkyviin,että maksoiko tämä nyt 50 000 € vai 250 000 €- Anonyymi
Juu, julkkujen ja isorikkaiden mökkejä rempataan suurella rahalla, summat on varmaan mainitsemassasi "haarukassa". Olishan se kiva ja paljon mielenkiintoisempaa katsottavaa, mitä tavallisten mökkiläisten pikkubudjetilla saisi aikaan, mutta näihin ei kannata aikaansa tuhlata. Siksipä nuokin ohjelmat jää katsomatta jo.
- Anonyymi
Maksaako nämä TV rempalaiset nämä remontit. Heille katsojamäärät varmasti euroja
tuo. - Anonyymi
Haluaisin mökille grillimajan. Siinä olisi mökillä kiva grillata ja viettää aikaa, vaikka sataisikin:
https://www.youtube.com/watch?v=uo2L_rio12E - Anonyymi
Mitä Mökillä tekee.Luonto/Teltta majoitus Meren /Järvenrannoilla on oikeata kesänviettoa. Ei tarvitse olla sukulaisten vaivoina.
Veneily ja leiryityminen rannoilla ja eri paikoissa on IN! - Anonyymi
Ei kiinnosta mökkeily yhtään, liian hiljaista kun on tottunut kaupungin sykkeeseen jopa pelottavaa hiljaisuus.
- Anonyymi
Mökkimme on vanha torppa Saimaan rannalla.
Purettiin vanha leivinuuni, tilalle tuli varaava kiertoilmatakka. Nyt maalailtu tuvan seinät ja listat, vielä pitäisi uusia lattia ja keittiön tasot.
Eli puuhaa on riittänyt ja ainahan vanhassa mökissä jotain laitettavaa olisi... - Anonyymi
Mökkeily on kallista touhua ja kustannukset vaan kasvaa.
Lisäksi joudun jälleen ruoppauttamaan satamaani syvemmäksi, koska uuden veneen syväys on 2 metriä.
Ei oo helppoo!- Anonyymi
Tuon takia kannattaa ostaa hyvärantainen mökki. Meidän laituriin pääsee tuollaisella veneellä ongelmitta.
Ruoppauksen sijaan jättäisin veneen poijuun ja jollalla rantaan. Ruopatut rannat ovat yleensä rumia.
- Anonyymi
Persut ja kokoomus porhot käy syömssä teitin safkat ja juomassa hyvä konjakit.Kehuvat menneessään kuinka köyhä leikataan.On ne kavereita.
- Anonyymi
Mökittömille on rakenteilla "Riuku-pasko "paikkoja virkistysalueille,jos sattuu lain vaatima lapio jostakin syystä jäämään matkasta pois.
- Anonyymi
Mökin rakentaminen saa nyt tältä vuodelta jäädä. Samoin korjausrakentaminen. Rantaa olisi. Hallitus vois ryhdistäytyä, ja keskittyä rantarakentamisen sääntelyn(kaavoituksen) purkamiseen. Rantarakentaminen työllistää yli kymmenen henkilöä/yritystä.
- Anonyymi
Kannatetaan sääntelyn purkamista,olisi tilaa tehdä toinen rakennus.
- Anonyymi
Antaa luonnon olla luontoa, kasvien ja eläinten ja ihmisten elämis- ja virkistyskäytössä. Retkeillä voi ilman mökkiäkin. Rantamökkien rakentaminen ei ole työllistämistä vaan tuhoamista. Laita ne mökkirahat mieluummin parempaan käyttöön, polta vaikka juhannuskokossa tai anna hyväntekeväisyyteen.
- Anonyymi
Kiusaajien ja tönijöiden takia monilla menee heikosti ja kiusatut haluaa kostaa satuttamalla ja raiskaamalla samalla tavalla miten monia satutettu peruskoulussa ja vaikka missä
- Anonyymi
Kiusatur käy raiskaamassa nuori naisia ja tyttöjä myös ja kiusaajat tönijät kärsii
- Anonyymi
Puita pitäisi kaataa sen verran, että saadaan kotiin ensi talven polttopuut. Pari yli-ikäistä isompaa ja lisäksi rankoja, joita 2 ha tontilla riittää...
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti25645502Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3911300Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy22010938Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump389755Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858568Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2736623Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03240Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302289- 411935
Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.61827