Mitä tarkoittaa kotiolosuhteet ja kaverisuhteet lapsille?

Anonyymi-ap

Kouluun kun pääsin olin innoissaan kuin ilmapallo, sain kerralla 25 kaveria kun aiemmin ei ollut yhtään.

10

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pasanen ja Senssu palasivat kerralla palstan iloihin ja kopiointeihin! Missä Tapsa?
      Tuleeko hänkin ja onko shopannut jotakin ihanaa?

      • Anonyymi

        Oletko reppana rakastunut, molempiin vai voi toiseen, päiväunesi...


      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        💋 ­N­­y­m­­­f­o­m­a­­a­­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Mulla oli koulussa yksi hyvä kameli.... sen nimi oli jorma tai ainakin sen näköinen.
      Jorkin kanssa tehtiin yhdessä kaiken laista. Heitettiin jojoa, ruunaa ja laavaa.
      Jorkki ampui ritsalla mua korvaan naulalla ja siellä soi tinnitus vieläkin. Pyysi rehtorin kansliassa anteeksi ja sanoi "Anteeksi, en tiennyt että se oli ladattu".
      Jorkki aina ylpeili että se osaa jo numerot ja aakkoset ja sillä on jo karvatkin pipulin juuressa kun meillä muilla ei ollut. Jorkki kysyi opettajalta että onko hän yliälykäs lapsi kun muut ei oo niin kehittyneitä? Opettaja sanoi että et oo, vaan sä olet 19 vuotias kun nuo muut on seitsemän. Jorkki oli jäänyt muutaman kerran luokalleen ja kutsui itseään ylioppilaaksi.

      Kun Jorkki pääsi jatko opiskelemaan nuoriso vankilaan, niin tapasin aimon joka dyykkasi vanhoja miesten lehtiä roskiksesta. Aimo oli silloin vasta viiskymppinen pojan hupakko ja vaksina meidän scolessa. Se aina nipisteli meitä leikkisästi haaruksista ja kyseli että mikäs se siellä pömpöttää?
      Siitä se alkoi leikin ja kaveruuden pohjalta, kunnes muuttui rakkaudeksi ja oikeuden käynneiksi, jossa ilkeät sosiaali viran omaiset keksi aimosta ilkeitä väitöksiä että se olisi tokaluokkalaista pannunna väkisin... kyllä se oli ihan vapaa ehtoista.


      • Anonyymi
        SenssuChlangMai kirjoitti:

        Toi on niiltä ajoilta kun svengailtiin vielä Jorkin kanssa
        https://ibb.co/5R70SHy

        Pallopäät ja pallomahat molemmilla. Ei tarvi naisiin lähteä, mutta onneksi se ei edes kiinnostakaan näitä poikia.


    • Anonyymi

      Kaverin kanssa mennän kouluun ajoporolla. Matkaa on peräti kaksi poronkusemaa.

    • Anonyymi

      Olin ihan ilmapallona kun sain kerralla kaksi intenetkaveria, CHLangin ja Laiffin.

      2010

    • Anonyymi

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

      😍 K­u­u­­m­­­a­­t­­ ­t­y­­t­­ö­t­­ ­­­o­­d­­­o­­t­­t­a­­v­­­a­­­t­­ ­s­i­­n­u­­a­ -> https://us4.fun/kissgirl?18350205

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      219
      4344
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      53
      2817
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      123
      2431
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      100
      2055
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      223
      1972
    6. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      35
      1676
    7. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      36
      1545
    8. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      106
      1448
    9. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      52
      1373
    10. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1070
    Aihe