Miten tää on mahdollista et aina kun finnairilla JOUTUU lentämään siellä on mummot palvelemassa? Muilla yhtiöillä nuoria kauniita tyttöjä joilta saa ihanaa palvelua.
Finnairin lentoemot mummoja
14
677
Vastaukset
- Anonyymi
Harmittaa Salessakin ostoksilla, kun ylipainoinen ex-ministeri hinnottelee sun kortsuja?
Suomessa kun tuo työntekijöiden irtisanominen ei onnistu niin että kenkää tulee kun täyttää vaikkapa 35v. eli töitä joutuu tarjoamaan niin pitkään kun henkilö täyttää lentohinkilökunnalta vaadittavat kelpoisuus ja terveysvaatimukset.
- Anonyymi
Joskus joku mummoikäinen purseri Finnairilla ottaa 0,25 litran kuohuviinipullon mukaansa koneesta eikä ole vaikeuksia irtisanoa.
- Anonyymi
Aasialaisia naisia, ovat pienikokoisia ja palvelu henkisiä.
Lentokoneet ahtaita.
Boeing lentokoneet=aina vikaa
Airbus=ei koskaan vikaa.
Kiitos media tästäkin.- Anonyymi
Jokunen vuosi sitten lensin Finnairilla Singaporeen business-luokassa ja matkustamomiehistö oli siellä nimenomaan kiinalaisia miehiä, en ole koskaan tavannut finskillä niin tylyä palvelua tai palvelun puutetta turistiluokassakaan.
- Anonyymi
Kaksi kymppikerholaista, sinä ja kätesi?
- Anonyymi
Mummoja ja vaareja on töissä kaikilla vanhoilla lentoyhtiöillä, ns. Legacy Airlines.
Kaikilla mantereilla.
Nuoria tyttöjä ja poikia löytyy uusilta yhtiöiltä. Wizzair, Ryanair, Air Baltic jne.
Urbaani legenda että aasialaisilla lentöyhtiöillä nuoria töissä.
Thai, Philippine Airlines, Air India, Sri Lankan jne. löytyy myös mummoja ja vaareja.
Vanhimmat löytyvät Yhdysvalloista. Delta, United, American jne. - Anonyymi
En ole Finnair-fani muista syistä. Mutta mitä helvettiä väli on, onko sinua palvelemassa mummu tai vähän nuorempi? Viini maistuu kyllä samalta, sama, kuka sen myy.
- Anonyymi
Osalla Finnairin emoja on ongelma myös ylipainoisuus, kun käytävillä joutuu pujottelemaan myös ylipainoisten suominaisten jonottaessa toilettiin.
- Anonyymi
Arvostan korkealle niitä, jotka jaksavat tehdä raskasta seisomatyötä pitkissä työvuoroissa varsinkin kaukolennoilla. Arvostan myös sitä, että mahdollisessa poikkeustilanteessa paikalla on ainakin osa kokenutta henkilöstöä eikä vasta-alkajia.
- Anonyymi
Nuoria, lihaksikkaita, komeita poikia pitäisi olla enemmän. Ei mitään kulahtaneita pappoja.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18354057
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞 - Anonyymi
Jotkut voi olla yli 30 vuotiaitakin.
- Anonyymi
Minusta hieman vanhemmat lentoemännät ovat parhaita lennoilla. Paras yhdistelmä on, että lentoemännät ovat vanhoja ja kokeneita ja yksi nuori joukossa. Se vaikuttaisi järkevältä, että nuori on opettelemassa kokeneiden joukossa. Olen ollut Atlantin ylittävällä n. 10 h Eurowingsin lennolla (piti olla Lufthansa, mutta huijattiin Eurowingsiin), jossa kaikki lentoemännät olivat noin 18 vuotiaita ja ei edes osattu kahvia tarjoilla ja lennonjohto ei osannut käynnistää tietokoneen näyttöä, josta voi katsella elokuvia. Siinä todellakin tuli Finnairia ikävä... Itse sanoisin, että mahdollisimman vanhoja lentoemäntiä ja ihan sama koolla, moni matkustaja on itse kuitenkin isompi.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887