Haluisin ottaa kouluun siteen aina välillä mukaan kouluun mutta en tiiä mihin ns piilotan sen koska mun kaveri saattaa välil vaa kattoo mun reppuu ja sit se on sellanen usein nauraa muille nii en haluis et se löytämässä sitä. Sil kyl on menkat mut silti mitä teen tai mihin laitan siteen koulupäivän ajaks.
Minne piilottaa side koulussa.
10
605
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sulla taskuja, vaikka housuissa ?
Vaikea uskoa, että kaverisi alkaisi tehdä pilaa sun siteilläsi. Etkö voisi hänen kanssaan puhua asiasta, niin hän tajuaisi, että sullakin on menkat ja tarvitset siteitä ?
Missä se kaveri itse pitää omia siteitään ?
Jos alkaa tuollaisesta pilaa tekemään ja nauramaan, niin ei ole oikein kiva kaveri. - Anonyymi
housujen taskuun, puseron esim jos hupparissa on taskut niin sinne. Eikö nykyään nuorten housuissa tai puseroissa ole mitään taskuja. Onneks aikuisten farkuissa on taskut ja esim huppareissa on taskut
- Anonyymi
kannattaa laittaa rintsikoihin tai housujen vyönauhan (?) alle!
- Anonyymi
Oikeastaan pitäisi voida pitää sitä repussa, ja tehdä selväksi sille ns kaverille että reppu ja sen ; sisältö on ihan vaan Yksityis asia ja siihen ei ole kaverilla mitään asiaa koskea.
En olisi sellaisen ihmisen kanssa edes kaveri
- Anonyymi
Hihaan koulupäiväks
- Anonyymi
Jos ei omista vaatteita jossa on tasku niin suosittelen ostaa esim farkut koska niissä on yleensä taskut.
Ei kuukautissiteissä ole ole mitään naureskelun aihetta. Lapsellista käytöstä.
Naureskelijoille voisit nauraa takaisin Sinun ollessa tulossa naiseksi luokkatovereittesi jatkaessa lapsellisuuksiaan.
P.S. Kuinkakohan monella muulla luokassasi on tämä "ongelma"? 🤡- Anonyymi
Ei sinun reppuun saa kukaan mennä se on rikos. Eikä sitä tarvii hävetä.
- Anonyymi
Kysy siltä
Eikö sulla oo?
Etkö oo ennen nähnyt?- Anonyymi
Sidettä vai
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1104334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572478Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21833
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768