Salpatie johtaa tähän- Poikani on narkomaani.

Anonyymi-ap

Mulla on sellainen tunne juuri nyt, että en vaan jaksa enempää. Poika 13, täyttää loppuvuonna 14. Jäi jo viime kesänä kiinni kannabiksen polttelusta. Mikään ei auta, huutaminen, puhuminen, kiristäminen, lahjonta... Nyt se on usein yöt poissa, kaveripiirissä 10-15 vuotta vanhempia miehiä. Taskusta olen löytänyt concerta nimisiä lääkkeitä, netin mukaan amfetamiinia?! Istun yksin täällä ja odotan, odotan. Tuleeko se kotiin vai ei ja missä kunnossa. Pojan ulkonäkökin muuttunut, ennen siististä pojasta tullut niin resuinen ja housut roikkuu niin alhaalla että persaus vilkkuu eikä se pysty edes kunnolla kävelemään, vaappuu vaan. Ja siitä kun sanoo niin haukkumisesta ei tule loppua. Mikään sitä ei kiinnosta, mitään se ei tee.

Jos jollain teistä ikätovereista olisi neuvoja ja kannustuksen sanoja niin auttakaa neuvotonta äitiä.

6

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huumeongelmien ja asumishäiriöiden syy Salpatiellä on isännöitsijöiden ja taloyhtiön puheenjohtajien vakavat laiminlyönnit.

      Pahin esimerkki on Salpatie 6 taloyhtiö jossa laiminlyönneillä on edesautettu vuosia huumerikollisten toimintaa puuttumatta millään tavoin asukkaiden jo tekemiin ilmoituksiin kannabiksen hajusta, väkivallalla uhkaamisesta, melusta ym häiriöistä.

      Suosittelen tekemään taloyhtiön puheenjohtajasta ja isännöitsijästä poliisille tutkintapyynnön viipymättä ja ilmoitus isännöitsijäliittoon on paikallaan- eduskunnan oikeusasiamiestä unohtamatta.

      Salpatie 6 talossa huumerikollinen räjäytti ikkunat 2011 huumejalostuksella.
      https://www.ess.fi/paikalliset/559666

      Sama narkomaani murtautui kahden muun narkomaanin kanssa kirveellä samassa talossa asuvan viattoman ihmisen asuntoon ja pahoinpiteli tämän ja syyllistyi törkeään ryöstöön loppiaisena 2024.

      https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?t=40649&start=30#google_vignette

      Rikolliset tuomittiin ehdottomiin vapausrangaistuksiin alkuviikosta .

      https://yle.fi/a/74-20082760

      Asuminen tällaisessa taloyhtiössä on hengenvaarallista koska tällaista sallitaan tapahtuvan.

      Jo pieni lapsikin tajuaa että tällaisen mahdollistuminen on taloyhtiön syy- etenkin kun päätekijä on sama kuin huumejalostusräjähdyksessä.

      Taloyhtiö tai vuokranantaja on korvausvelvollinen maksamaan vuokrat takaisin muuttokuluineen kaikilta niiltä jotka ovat vuokranneet asunnon tällaisesta hengenvaarallisesta talosta- semminkin kun talon pihat ovat sangen epäsiistit huumepiikkeineen ja roskineen- ja isännöinti todella surkeaa

      Suosittelen vaatimaan rahoja takaisin oikeusteitse.

      Hollolan kunnan sosiaalitoimi ja päättäjät ovat myös syyllisiä nuorten lisääntyneeseen huumongelmaan ja itsemurhiin.

      Muutamista sosiaalitoimen henkilöistä on syytä jättää poliisille tutkintapyyntö virkavelvollisuuksien laiminlyönnistä ja kantelu eduskunnan oikeusasiamiehelle, varsinkin kun koko asia tulee kohta TV-dokumentissa kaiken kansan tietoisuuteen.

      Tärkeintä on kuitenkin saada Salpatien pahimman ongelmataloyhtiön puheenjohtaja ja isännöitsijä vastuuseen vuosikausia kestäneistä laiminlyönneistä.

      Huumeongelmista ja häiriöistä on ilmoitettu jo vuosia mutta mihinkään toimiin ei ole ryhdytty eikä puututtu millään tavoin.

      Pahin ongelmatalo on Salpatie 6

    • Anonyymi

      😭😭

    • Anonyymi

      😡😡😡

    • Anonyymi

      Niin johtaa Setäläntie ja koko soramäki. Sitten on vielä ne Salpatie 6 huumeämmät

    • Anonyymi

      😡😡😡

    • Anonyymi

      Setäläntie vieressä ja sama meno

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      534
      9017
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6200
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      376
      5263
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4759
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4381
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4063
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3962
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      93
      1926
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      106
      1450
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      989
    Aihe