Uutuudet ovat Nokia 6310 (2024), 5310 (2024) ja 230 (2024), GSM Arena kirjoittaa. Päivitysten mukana ei ole ihan hillittömiä uudistuksia, lähinnä pieniä modernisointeja ja parannuksia akkukapasiteettiin.
https://www.mikrobitti.fi/uutiset/mb/ac14e8ac-6a2f-42d2-9e6c-01c6755cc216?ref=ampparit:b4da&_gl=1*14aqhkp*_ga*MTExNzkzNzg0NC4xNzEyNzM3MjA4*_ga_3L539PMN3X*MTcxMjg5OTE3MS4xOC4wLjE3MTI4OTkxNzEuMC4wLjA.
Uudet vanhat Nokia-retropuhelimet
5
308
Vastaukset
- Anonyymi
Akku ja sen myötä akkukestävyys on parantunut huomattavasti. Latausportti on nyt parempi USB-C kun se ennen oli Micro-USB.
"Vain" 2G puhelimia ovat kaikki edelleen. 2G yhteydethän tulevat näillä näkymin päättymään Suomessa tämän vuosikymmenen lopussa.
Mitä tuon 6310:n speksejä katselin tarkemmin, niin tähän uuteen 2024-versioon ei enää käy Mini-SIM kortti, vaan molemmat SIMit pitää nyt olla Nano-kokoisia. - Anonyymi
Ostin samsungin varavirtalähteen jossa vain usb-c liitäntä , onko johtoa vanhaan nokian 3310 eli microusb - usb-c , uros , - uros , olemassa ?
löytyiskö ihan jostain sekametelikaupasta ? netin avulla en heti löytäny .- Anonyymi
Taitaa mennä aika hakemiseksi, ellet pysty tilaamaan sellaista netistä. Jos asut pääkaupunkiseudulla, niin voit hakea linkin mukaisen adapterin verkkiksen Helsingin myymälästä Jätkäsaaresta.
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/589417/Goobay-USB-C-microUSB-adapteri - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa mennä aika hakemiseksi, ellet pysty tilaamaan sellaista netistä. Jos asut pääkaupunkiseudulla, niin voit hakea linkin mukaisen adapterin verkkiksen Helsingin myymälästä Jätkäsaaresta.
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/589417/Goobay-USB-C-microUSB-adapteriNokian tai HDM sivulta + verkkokaupat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa mennä aika hakemiseksi, ellet pysty tilaamaan sellaista netistä. Jos asut pääkaupunkiseudulla, niin voit hakea linkin mukaisen adapterin verkkiksen Helsingin myymälästä Jätkäsaaresta.
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/589417/Goobay-USB-C-microUSB-adapteriKiitoksia Paljon nopeista vinkeistä , tietäjät tietää ....
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa933631Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292383Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1422039Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.34891- 44821
En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30810Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen61785Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet4754- 40697
Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies87676