Mielialojen vaihtelu

Anonyymi-ap

On tullut muutaman kerran ihan yhtäkkiä olotila, ettei huvita mikään, ei myöskään mikään tunnu miltään. Kaikki on ihan merkityksetöntä ja on pientä ahdistustakin..
Tämä tulee siis kuin salama kirkkaalta taivaalta, ja kestää noin puolitoista päivää. Mennessään ohi tämä "kohtaus", niin sen jälkeen taas kaikki normaalia.

Onko kenelläkään muilla tällaista ollut? Todella inhottavaa!!

4

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikuttaa jonkinlaiselta masennus jutulta , jos jatkuu niin mene lääkäriin. Minun tytölläni oli myös noita joita hän kutsui tylsyyden tunteeksi ja pelkäsi kovasti että mitä se on. Sai hormooni laastarin kun ei halunnut tabletteja ja se hänen sanojensa mukaan auttoi ihan; muutamassa päivässä.
      Mietti myös että on aika vaihtaa työpaikkaa 25 vuoden jälkeen samassa paikassa ja teki sen ja sai heti muualta päin uuden työpaikan . Kuulemma viihtyy siellä uudella paikkakunnalla ja voi hyvin.
      Joten hän vaan tunsi että on saatava muutos elämään.
      Tsemppiä

      • Anonyymi

        En koe olevani masentunut millään lailla. Tuo "kohtaus" tulee ihan yhtäkkiä, eikä sillä hetkellä mitään ongelmia ole ollut.

        Kiitos vastauksesta.


      • Anonyymi

        Kaikilla masennusta, kun tulee huonoja päiviä?

        Tämä maa on sitten täynnä masentuneita ihmisiä.


    • Anonyymi

      Voisi vaikuttaa kilpparin vajaatoiminnalta. Kannattaa testauttaa kilppariarvot.
      Riippuen nyt iästä, syitä voi olla,yös sydänperäiset sauraudet.
      Ensin somaattiset syyt tutkittava..pois

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      255
      17426
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      183
      12388
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6160
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      23
      5001
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4975
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      52
      4120
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      46
      3701
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3662
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3171
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3129
    Aihe