Ihmisille valehdellaan.
Valheen ja toden erottelu kävisi paljon helpommaksi jos ihmisillä olisi luotettava tietolähde jonka puoleen kääntyä ja jolta kysyä.
Se tietolähde on olemassa, se on aina läsnä ja se on osa ihmisen rakennetta. Me kutsumme sitä korkeammaksi itseksi.
Mutta me emme käytä sen palveluksia hyväksi, me emme edes tiedä sen olemassaolosta. Tai jos tiedämme niin se tieto on pelkkä uskomus, eikä perustu yhteydenpitoon, havaintoon ja ja kokemukseen. Me ihmiset elämme siis typistettyä elämää.
Typistetty elämämme on kulttuuriohjelmoinnin seurausta, eli toisaalta tieteen materialistisen maailmankuvan, ja toisaalta jäykän ja hengettömän uskonnon syytä.
Ja miten sitten saada sitä oikeaa tietoa?
4
244
Vastaukset
- Anonyymi
Ensimmäisenä kannattaa varmaan kysyä siitä fysiikan kaikenteoriasta.
:-) 😀 Maailmassa on muitakin valtioita kuin USA, kenellä on vahvaa tietoa ja kokemusta aihepiiristä, mutta viime vuosina USA on entistä tiukemmin ominut ufotutkimusta itselleen.
Lukuisat tutkinnan ja tiedustelun ytimessä olleet tietovuotajat USA:ssa ovat kertoneet kantansa varsin selvästi.
Laivasto, tiedustelu, Pentagon, armeijan salaiset projektit ja alihankkijat ja muut asianosaiset tietää paljon enemmän asioista kuin mitä kertovat julkisuuteen.
On suoran vihjailun lisäksi selvästi kerrottu että heillä on hallussaan "eksoottista materiaalia" ja että heillä on todisteet Maan ulkopuolisista tahoista. Viimeisimpänä syväkurkkujen joukossa on ollut naispuoleinen senaattori joka sanoo: "Meillä on todisteet".
Näiden henkilöiden sanomisia ei juurikaan ole kukaan kiistänyt. Heitä ei ole syytetty valehtelijoiksi eikä huijareiksi ainakaan virallisesti. Ei edes Pentagon.
Pentagon itse organisoimillaan tutkimuksilla ja perustamillaan projekteilla on vääntänyt asian niinpäin, että heidän omissa tutkimuksissaan ei ole havaittu todisteita Maan ulkopuolisten osuudesta.
Mikäli asia olisi näin, miksi he eivät syytä vaikkapa näitä senaattoreita, Fravoreita ja Elizondoja valehtelusta ja virheellisen tiedon levittämisestä?
-Siksi koska he eivät voi todistaa heidän valehdelleen.
He eivät ole virallisesti syyttäneet myöskään näitä ketään arkaluontoisen tai salaiseksi luokitellun tiedon levittämisestä, vaan ovat tiettyyn rajaan saakka sallineet nämä tietovuodot.
Vuotajat itse tietävät rajansa ja ovat sen ilmaisseet, että vaikka toimisivat nykyisin yksityisellä taholla tai eläkkeellä, heitä sitoo ne samat rajoitukset kuin silloin kun he olivat aktiivisessa toiminnassa ja palveluksessa.
Sen aikaiset tiedot ovat sen aikaisen työnantajan takana, joka on Pentagon ja Valkoinen Talo. Sekin on selvää että hallinto tai Pentagon eivät ole saaneet armeijan tiedustelulta ja alihankkijoilta kaikkia tietoja, vaan siellä on tahoja jotka ovat heidänkin ulottumattomissa.
Kaupalliset ja sotilaalliset intressit ovat tässä asiassa niin valtaisia, ettei sellaisia ole vielä nähty ihmiskunnan historiassa.
Se taho joka saisi mullistavan mahtavan energiamuodon käyttöönsä, hallitsisi pian koko maailmaa, ellei koko systeemi mene uusiksi ja markkinatalous romahda.
Kumpi siis nyt valehtelee? Pentagon vai tietovuotajat / asianosaiset? -En usko että kumpikaan. Kumpikin panttaa tietojaan ja kertoo vain pieniä rajattuja osatotuuksia.
-Tämänkin seikan ovat molemmat osapuolet kertoneet. Todisteiden osalta kun voidaan jaaritella vaikka maailman tappiin vaikkapa siitä mikä olisi todiste Maan ulkopuolisuudesta.
Jollekin riittävä todiste olisi humanoidi joka kertoo tulevansa sieltä tai täältä, mutta jollekin toiselle ei riittäisi edes se että pääsisi ufon kyydillä toisille planeetoille.- Anonyymi
Jo vain niitä ufoloi näkee lentelevän kun ottaa riittävän vahvaa tärpättiä.
Innokkaimmat niistä kehottavat lähtevät matkaansa. Tiiä heist - millä asioilla täällä pörräävät.
.wagimugi. - Anonyymi
Intuitio kertoo. Oma kanavointi. Arviointikyky, kokemus, maalaisjärki, tietoisuus, tunne, tieto. Eri lähteet, kirjat, puhuja, videot - kun ei mene lankaan mihinkään. Mietinnät.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2259867Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen514613Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304104Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1163998- 2103773
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik453107Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL172281Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1581657Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991600Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!61583