Ovitrellen näkyminen raskaustestissä

Anonyymi-ap

Hei! Onko täällä ihmisiä, joilla kokemusta IVF -hoidoista ja Ovitrellen käytöstä? Ilmeisesti Ovitrelle voi antaa raskaustestiin väärän plussan (lääkkeen mukana olevassa ohjeessa lukee, että voi vääristää tulosta enintään 10 päivää). Olen käyttänyt Ovitrelleä 13 päivää sitten (pistopäivä mukaan luettuna).

Hölmönä menin tekemään eilen ja tänään raskaustestin, jossa näkyy haalea haamu. Alkion siirto tehtiin 7 päivää sitten (siirtopäivä mukaan luettuna) 5 päiväisellä blastolla. Voiko olla, että tuo Ovitrelle vielä kummittelee tuossa testissä?

2

2775

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet todennäköisesti jo raskaana.

    • Anonyymi

      Moikka!
      Minulla tänään _tasan_ sama tilanne, kuin sinulla tuossa tekstissä? Aloin keskiviikkona testaamaan ja sain haaleat viivat. Eilen illalla ja tänään aamulla vahva viiva.
      Miten sun kävi??

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe