Hei! Onko täällä ihmisiä, joilla kokemusta IVF -hoidoista ja Ovitrellen käytöstä? Ilmeisesti Ovitrelle voi antaa raskaustestiin väärän plussan (lääkkeen mukana olevassa ohjeessa lukee, että voi vääristää tulosta enintään 10 päivää). Olen käyttänyt Ovitrelleä 13 päivää sitten (pistopäivä mukaan luettuna).
Hölmönä menin tekemään eilen ja tänään raskaustestin, jossa näkyy haalea haamu. Alkion siirto tehtiin 7 päivää sitten (siirtopäivä mukaan luettuna) 5 päiväisellä blastolla. Voiko olla, että tuo Ovitrelle vielä kummittelee tuossa testissä?
Ovitrellen näkyminen raskaustestissä
Anonyymi-ap
1
1776
Vastaukset
- Anonyymi
Olet todennäköisesti jo raskaana.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253