Silent hill 2

Mitä pitäisi tehdä kun olen jumissa ilmeisesti hotellin kellarissa, siinä huoneessa missä rotat tai vastaa ötökät ovat kimpussa. Oveen tarvitsee jonkin numerokoodin että pääsee ulos, minkä?
2223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siinä numerotaulussa on kaksi valaistua nappia. Kokeile niiden erilaisia yhdistelmiä, niin oven pitäisi aueta. Se on aina eri yhdistelmä.

Äänestä

Olet ilmeisesti jumissa siinä huoneessa, josta löysit avaimen tms. ja kun yritit päästä ulos, huomasit, että ovi oli lukossa ja inhat ötökät hyppäsivät kimppuusi.

Muistaakseni käytettäviä painikkeita on 3. Painikkeet tunnistaa siitä, että ne ovat puhtaimpia ts. niitä on siis käytetty eniten. Tässäkin tapauksessa mielestäni nuo painikkeet (tai numerot, ihan miten vaan) vaihtelevat sen mukaan, millä modella aloitit pelin. En muista mitkä omat vaihtoehtoni olivat, mutta kokeile kaikkia yhdistelmiä. Niitä ei ole onneksi montaa - vain 6, sillä jokaista painiketta painetaan vain kerran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vesku kirjoitti:

Mitä pitäisi tehdä kun olen jumissa ilmeisesti hotellin kellarissa, siinä huoneessa missä rotat tai vastaa ötökät ovat kimpussa. Oveen tarvitsee jonkin numerokoodin että pääsee ulos, minkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu