https://www.is.fi/politiikka/art-2000010363171.html
Ei kestänyt kauan,kun Riikka sai maan asijat sekasin.Orpo nauraa partaansa ,persun pöljäkkelle.
Ei kestänyt kauan,kun Riikka sai maan asijat sekasin.Orpo nauraa partaansa ,persun pöljäkkelle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 113
Vanhimmat
Kiitämme Sannaa ja Annikaa tästä.
Nämä kaksi hulttiotyttöä pitäisi laittaa takaisin peruskouluun ja tarkkailuluokalle jälki-istuntoon.
Kyllä se on selvästi Riikan ja Orpon vika.Ajoivat työläiset lakkoon , persu Riikkaa käyttivät hyväksi .
Ay-mafia ajoi ahtaajaläskiperseet lakkoon joilla eivät voittaneet yhtään mitään.
Näin on Orpo nostaa boonukset,laittaa kaiken Riikan päähän .
Älä unohda Sipilän hallitusta
Riikka sinne tarkailuluokalle,sekä Tynkkynen.😡😡
Kokoomuksen laariin sataa Purran toiminta. Sitä saa, mitä niittää.
Ja taas persut pettävät lupauksensa, älämölöllä vaadittu bensa-ale, käykin niin, että Riikka nostaa alv:n myötä!!
Hävettäisi olla persu!
Persujen mielistely hallitsneuvotteluissa maksoi 167 miljoonaa jolla saatiin polttoaineisiin se 4c alennus. Eihän sitä kuluttajat huomanneet, kaiken lisäksi se hupeni muutamassa viikossa jakelijoiden taskuun.
Eipä siitä ollut mitään hyötyä muuta kun Persut sai siitä ilmaa siipiensä alle, ja mölysivät entistä enemmän. Nyt sitä ollaan polttoaineen suhteen korvat luimussa ja häntä koipienvälissä kuin koiralla.
Persut paskantivat omaan pesään .
Ja niin teki, voihan persu raukkoja.
Tänäänkin voi olla ylpeä persuduunari pitämässä Suomea pystyssä!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010363533.html
niin voi heh,saatte olla pöllöjä Riikan johdolla voihan iso V
Persut on saaneet pöljyyden jo äidinmaidosta!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010364117.html
Siinä tulos Riikka on hyvä muori , loppua kohti mennään Riikan johdolla
No niin sen arvasi ,ei persut kauan juhlineet.
Tänään voi pettyä taas kun Riikan kuvan näkee.
Perussuomalaiset on Suomen suurin duunaripuolue.
Niinhän sitä luulis, mut ei se aja duunarin asiaa vaan kusee silmään.
Ay mafia ajaa työpaikat ulos Suomesta.
Ei taida aloittaja älytä politiikasta mitään. Hallituksen leikkauksilla juuri estetään Suomen joutumisen Eu:n holhoukseen. Marinin hallitus ajoi Suomen lähes konkurssiin.
Sinä et älyä muuta kuin Tynkkysen touhuista,olet sen verran pöljä persu. Riikka se ajoi Eu:n holhoukseen Suomen vähässä ajassa .
Kaikki on seurausta edellisen tyttö hallituksen tekemisisistä!!!!!
Riikka muorin ajatus hautomosta ne on tulleet, kyllä sen kansa tietää sanoisi Veikko Vennamo.
(Ei taida aloittaja älytä politiikasta mitään. Hallituksen leikkauksilla juuri estetään Suomen joutumisen Eu:n holhoukseen. Marinin hallitus ajoi Suomen lähes konkurssiin.)
Olemme ollet jo siitä lähtien EUn holhouksessa kun siihen liityttiin !
Aikaisemmin ei ollut valtion velkaa ja oli valtion omistamia suuryrityksiä jotka on nyt myyty pilkkahintaan suursijoittajille.
Hallituksen leikkauksilla juuri estetään Suomea joutumasta Eu:n holhoukseen. Suurinta meteliä asioista näkyy pitävän juuri ne jotka vähiten politiikasta mitään ymmärtää.
Riikka aiheuttu pitkän lakon, kun alkoi työttömiä rankaista,ei oltu lakkoiltu pitkään aikaan.
Purran olisi pitänyt heti siellä neuvottelupöydssä tajuta, että ne olivatkin pelkkä tekosyy juoksuttaa Purra tekemään uskottavuutensa ja puolueensa uskottavuuden kannalta kohtalokas virhe.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010364109.html
Hallitus teki oikean päätöksen kiitos.
Persujen kannattajat ovat kyllä ulkona politiikan seuraksista. 60-vuotta politiikkaa seuranneena huonoin hallitus siinä ajassa.
Noin siinä käy kun intomielisesti tuskin mitään ajatteleva henkilö laitetaan omalla allekirjoituksella tekemään tyhmyyksiä.
Katsokaa Orpon muikeaa naamaa kun purra selittää ja Orpo tietää kuka saa kaiken paskan niskaansa kansalaisilta?
GET OVER IT!
Purra hieno ihminen kun nosti bensan hintaa, joutaa nostaa 40 centtiä litralta, loppuu nuorison rällääminen kiitos kuuluu Riikalle.
Niin on kunnon päätöksiä ne olla pitää.
Perussuomalaiset ja Riikka nostaa Suomen Suosta!
Valhella on lyhyet jäljet, Riikkakin sen tulee huomaamaan.
ei ole valehdellut mitään.
Maahanmuuttajataustaisten naisten työllistymisen edellytyksiä parannetaan. 5 miljoonaa euroa.Hieno juttu omilta otetaan ,siirtona maahanmuuttajilee. Riikka on hieno ja ymärtävä ihminen,kun antaa rahaa maahanmuuttajille.
Riikka on tolkun ihminen , antaa jos on jotain mitä pystyy tekemään. Töitä vaikka ammatti olisi, pyllynsä anto niin työtä sekin on. 😊😊
Vähän leikkasivat osinkoihin olisi pitänyt puuttua,.Rikkaat nostavat joka kuukausi niitä vähintään 10000, käyttö rahoiksi verotus niille kova.
Vähällä pääsi leikkauksista, olisin ollut valmis maksamaan 150 kuukaudessa lisää.
Ei ole muuta tehnytkään.
Huono osaisilta ei leikata,,se ei meille käy.
Muistatko nämä Purran sanat ihan suorassa tv lähetyksessä?????????????
Voit vieläkin netissä katsella ja kuunnella mitä puhuttiin ja mitä lupailtiin
En ole kuullut kun se Sanna kiljui päälle koko ajan.
No se oli silloin,hallitus voisi leikata lisää hyvä Riikka.
Ja miten kävi eläkkeiden, pieniltä otetaan ja yli 5tonnin eläkkeistä ei leikata senttiäkään! Menikö oikein?
No seuraava hallitus (vihreät, vasemmistoliitto ja SDP) varmaan korjaa asiat ja sanoo: rahaa on ja jakaa ne sitten ulkomaille.
Kovasti tuntuu ottavan velkaa nykyinen hallitus vaikka toisin lupasi.
Pitäähän sitä ottaa, että saadaan rikkaille lisää rahaa. Osinkoja vaan maksetaan verottomana, niihin ei puututa Riikka pitää siitä huolen.
Sannakin on tyytyväinen, kun yhtäkkiä ilmestyneet pääomatulot kivasti ovat suojassa
"tulo- ja verotietojen mukaan Sanna Marinilla oli viime vuonna verotettavia tuloja 244 444 euroa. Marinin tuloista 194 080 euroa oli ansiotuloja ja 46 364 euroa pääomatuloja.
Vuonna 2021 Marin tienasi 200 890 euroa ja kaikki tulot olivat ansiotuloja." Lähde il.fi
Taisi Sanna ketkuilla demarien tapaan vähän hilloa itselleen pääministeristatuksen varjolla, saapi samppanjaa ja valkosia tennareita hankittua.
Sanna hoksasi tai oikeastaan avustaja hoksasi, että jos vielä jäädään yhteiseen sosiaalidemokraattiseen riviin, niin joutuu paljastamaan sidonnaisuutensa osinkojen maksajiin. Parempi oli häippästä, niin kavaluus ei paljastu ainakaan helposti hallintarekistereiden ja vakuutuskuorien takaa.
Kaveri nostaa kuukaudessa osinkoja,12000 on tyytyväinen ei nosta palkkaa.
Velkaa velan päälle Riikka ottaa kunnon muori.
Näin lyhyessä ajassa Perussuomalaiset tuo supertietokoneen Kajaaniin.
Ei onnistuisi Sannalta.
persuilla ei ole mitään tekemistä siinä.
Bensan hintaan on persuilla vaikutusta , taas nousee benasa kiitos kuuluu Riikalle.
Persut on ahkeria nostamaan bensan hintaa.
Ne Sannan ja Annikan bilevelkojen korot on sen verran kovat että on pakko korottaa arvonlisäveroja. Syyttäkäämme edellistä hurlumhei hallitusta.
No entäs bensa miksi sitä nostetaan, nyt ei ole Riikan vika heh.
Kaikki laitetaan Riikan päähän lakoista lähtien,sehän ne on saanut aikaan.
Eila Aavakare Riikan tilalle.
Hieno ehdotus ehdottomasti olisi viksumpi.
Kyllä me syytämme yksinomaan Riikkaa ja vähän Petteriäkin.
Siinäpähän syytätte. Ei mitään vaikutusta mihinkään.
Tässä vaiheessa muistutan että Perussuomalaiset on suurin duunaripuolue.
Tarkoititko suurin natsi puolue?
Vasemmistoliitto on suurin Natsipuolue, yhdessä rintamassa Hamasin kanssa Israelia vastaan.
duunaripuolue ja sen huomaa jo päältäpäin,Prisman kahviossa.Käytös tavat kuin sijoilla,
röhkitään ja haistaan pask alle.
Suurin duunaripuolue ja tolkun ihmisten hallituspuolue.
Get over it.
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/e6b52b26-1b9e-430d-a835-589e8db103cc
Riikka hoitaa ilmasto asiat ja maahan muuton ”Jos mulle annettaisiin ase, ruumiita tulisi ihan lähijunassakin” näin se Riikka hoitaa asijat.
Riikka järjestää köyhyyttä sekä työttömyyttä oikein roppa kaupalla irvistää päälle.
Suurin turhakepuolue suomalaisia täynnä koko sakki.
Kaikki yhtä pöljäkkeitä...saatana,kun joku ees älyäisi, että hukka tässä perii völjäämällä tänne kaiken sortin pakolaiset ja änkemällä kantaköyhien eurot sotimiseen
Kyllä Orpo nauraa paskasta naurua Riikan tekemiselle .
Käyttää hyväksi tyhmyyttä joka Riikalla on.😊😊
Orpo on viisas noissa asioissa.
hallitus kiristi verotusta niiltä, jotka saavat eläkettä 23 000–57 000 euroa vuodessa..Missäs sen ylittävältä osalta ,lupasivat kiristää rikkailta kanas Riikan lupaus on aina petos.
Sipilä, SDP, vihreät ja vasemmistoliitto haluaa haittamamuja.
Riikka niitä nyt Orpon kanssa haluaa,eläkä sano mitään muuta kuin myönnä pois.
Näinhän se on, niissä on Suomen tulevaisuus ovat ripeitä työ ihmisiä Riikka jaOrpo sanoo.😊😊
Riikalle olisi sieltä tulevista poika kaveri, hienoja miehiä kunnon kansalaisia.
Siellä on jo raippavero 5,85% entisen korkean veron päälle, eiköhän se riitä
https://www.is.fi/viihde/art-2000010371291.html
Katsoin ensin Riikkahan se siinä on,uudet lasit vain hommannut.
Persut tuhonneet täysin Suomen asiat, vaan rakki koirana eduskunnassa.🐕
Tänään taas Prismassa haisi se kuuluisa pas, käytävällä kun persut kävi syömässä sielä
Niin teki menisivät ,jonneki metsään syömään eväitä.😡😡😡
Tyhmiä persuja Prisma täynnä ,pitäs kieltää lailla niiden kauppaan tulo ennen kello 8.⁹
hienoja ihmisi nuo persut ,haukkuu kaikkia muita muttei itseänsä.
Sanohan vihreä putinistin pöljäke millä lailla ne jo valmiiksi sekoitetut maan asiat saadaan sekaisin. Taitaa se sosiaalidemokraattinen viherhumala laittanut oman pönttösi sekaisin.
persun pöljäke se sielä menehän sinneTynkkyselle saat sieltä tummaa suklaata.
Riikka jos älyäs lähteä hallituksesta ,mutta kun ei niin saa kaiken syyn niskoille no se on sopiva tena muorille.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010375124.html
Väkivalta lisääntyy Riikka ja Orpo aiheutaa näitä.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/raivo-repesi-kun-riikka-purra-vie-opiskelijoilta-herkun-oli-jo-varoittanut/16abd02d-3205-493f-b5ca-9477ed2c0f6f
Kyllä maha alkoi toimimaan kun tuon kuvan näki,on meinaan melko ällähtäneen näköinen.
Perussuomalaiset on Suomen suurin duunaripuolue.
Eräs merimies sanoi että Riikalle nauretaan,joka satamassa on pilkan kohde.😁😁
Täys nolla koko ihminen.
Perussuomalaiset on Suomen suurin duunaripuolue jolla on vankkumaton kannatus ja sitä ei SDP AY vasemmistokepumafia kestä 😁
No se on sinun pökkelön mieli pide ,laittas edes ala hampaat kuntoon se Riikka.Yököttää kun näki ne torilla kun kävi.
GET OVER IT 😁
Te haukutte Sannaa .Silti Sanna on niissä tehtävissä joista Petteri ja Riikka voivat vain uneksia.Mikään hallitus ei ole ottamassa tällaista velkamäärää kuin Orpon hallitus Purran johdolla. Alijäämä 13.000.000.000€ . Eikä ole korona aika.
Enpä voisi kuvitella, että Petteri esittelisi peräaukkoaan instassa puhumattakaan Riikasta.
Valitettavasti Sannan ottamien velkojen, niiden korkojen ja päinvittua hoidetun talouden jälkien siivous vaatii velanottoa ja paljon.
Paitsi Sanna otti enempi
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/aripesonen1/velka-marinin-velkahallitus/
Se oli otettava, oli korona aika persun pöljäke.Jos et satu tietämään mene Tynkkyselle kylään tiedä jos suklaata.
Petteri voi esittää pippeliä joillekki muttet tiedä sitä.Riikka ei ei katsos edes korppi on sen verran ruma.
Sanna jakeli kavereilleen koronatukia ja eteläeurooppaan miljarditolkulla.
Ja joi samppanjaa muki tolkulla
GET OVER IT
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/129974c9-3359-436b-8d27-ff1123236861
Tuonne ei Riika pääse irvisteleen,meinaan ei riitä sen taidot muuhun kuin persu pökkelöide kaitsemiseen.
ei varmaan.
Otsikoiden osalta ylivoimaista ykkössijaa dominoi Marin. Hänet mainittiin otsikossa yli 10 000 kertaa.Ei taideta Riikkaa mainita ,vaikka kuinka tekee parastaan että köyhät kärsii.
Tynkkynen ja Halla-aho Riikka ihanoi vielä hetken.