Alvi nousee

Jokainen meistä maksaa lisää tavalla tai toisella.
Mutta näihin ei koskettu: puoluetuen leikkaus, edustajien verovapaat tuet verolle, yritystuet pois osinkoja maksavilta yrityksiltä, ay liikkeen saamat tuotot verolle, säätiöitten verotus, yhdistysten saamat valtion tuet leikkuriin.
Tässä nyt listaa aluksi. Muut voi lisäillä.
13664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Syön vähemmän hähähähäääää !!!

Äänestä

Jos arvonlisäveron korotus siirretään suoraan polttoaineen hintaan, sekä bensiinin että dieselin hinta jälleen nousevat.

Asian otti esiin Suomen Pankin vanhempi ekonomisti Sanna Kurronen viestipalvelu X:ssä.

”Ei vaikuta kovin hyödylliseltä touhulta, että hallitus ensin laski polttoaineen verotusta ja nyt nostaa sitä”, hän kirjoitti.

Äänestä

Eiköhän tässä pärjäillä!

Äänestä

Viitisen Vuotta sitten kävin kysymässä miten tämä 6b oikein täytetään niin eukko tuumi verotoimistossa ettei hän tiedä. Jos rupeaa itkemään niin pitää sanoa että palkkaa vähän fiksumpia virkailijoita. Piti ostaa kurssi missä neuvottiin se täyttö😡

Äänestä

Maatalouteen ei leikkauksia.

Äänestä

Voe pahoton maikka.

Äänestä
  • Voi raukka menee jo hoitoon kohta ei ole mahdollisuutta kaikki kiristyy

    Äänestä

Eiköhän tässä pärjäillä!

Äänestä
  • Hyvä, että lääkkeet toimivat oikein.

    Äänestä

Voisiko etustaja polovinen kertoa paljonko yleisradion rahoitusta leikattiin, vuosi takaperin oli täysi ulina ja mölinä jopa tiettyjä ohjelmia oltiin jo lopettamassa!!!!

Äänestä

Ukraina tai Eu pyytää suomea, aina löytyy se 10 miljoonaa automaattisesti, eikö tähän saada loppua.

Äänestä
  • Varmaan kohta israeliin ollaan sotilaallista apua viemässä, samalla tavalla kuin ukrainaan ollaan viety, sinne kyllä rahaa on. Kotimaassa säästetään.

    Äänestä

Onko parlamentaarikko polovinen kommentoinut asiaa Kainuun Sanomille

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jokainen meistä maksaa lisää tavalla tai toisella.
Mutta näihin ei koskettu: puoluetuen leikkaus, edustajien verovapaat tuet verolle, yritystuet pois osinkoja maksavilta yrityksiltä, ay liikkeen saamat tuotot verolle, säätiöitten verotus, yhdistysten saamat valtion tuet leikkuriin.
Tässä nyt listaa aluksi. Muut voi lisäillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu