Kunnianloukkaus

Anonyymi-ap

Menin sitten sanomaan puolisoani, joka petti niin huo... ja muita tyhmiä juttuja kuten lihavaksi. No hän tekee nyt ilmeisesti rikosilmoituksen niin mitähän tuosta mahtaa seurata? Paljonko korvauksia ja sakkoja. Ei tässä voi kun itseä syyttää. Suutuksissaan tulee sanottua tyhmästi.

5

330

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja siis viestillä, terveisin aloittaja.

    • Anonyymi

      Jos petti niin mikä se sitten olisi. Jos sanoo totuuden päin naamaa niin ei se mikään rikos ole. Ja jos lisäksi on vielä lihavakin niin senhän näkee jo ulkopuolisetkin.
      Poliisi ja viimeistään syyttäjä nauraa partaansa tuollaisille.

    • Anonyymi

      Lihavaksi saa sanoa, jos se on totta.

      Huo***ksi ei saa sanoa, ellei sitä tee ammatikseen.

      Jos rikosilmoitus tehdään, saat mahdollisuuden puhua. Ellei ole todistajia, kiistä kaikki. Tai valitse eri sanat, joiden asiasisältö on samantapainen, mutta pehmeämpi. Totea, että puolisosi muistaa väärin tai haluaa vain kärjistää asioita. Kerro vain tarvittaessa myös, että puolisosi on pettäjä ja on käynyt vieraissa.

      Oleellista on se, onko asialla todistajia. Oletko saattanut ko. kunnianloukkauksen ulkopuolisten tai ison tahi pienen ryhmän saataville?

      Puheista on pitkä matka esitutkintaan! Ja sieltä on pitkä matka oikeussaliin; puolisosi joutuu itse tai sinun kauttasi myös paljastamaan yleisesti pettämisensä! Kynnys on korkea, väitän.

    • Anonyymi

      Linnaan joudut ja puolisolla uusi siippa.

    • Anonyymi

      Aika huono sepustus. Yritä keskittyä tai jätä väliin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      203
      3389
    2. 102
      1550
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      263
      1188
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      130
      1168
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      89
      1030
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      99
      888
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      113
      732
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      56
      725
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      698
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      39
      627
    Aihe