Kunnianloukkaus

Anonyymi-ap

Menin sitten sanomaan puolisoani, joka petti niin huo... ja muita tyhmiä juttuja kuten lihavaksi. No hän tekee nyt ilmeisesti rikosilmoituksen niin mitähän tuosta mahtaa seurata? Paljonko korvauksia ja sakkoja. Ei tässä voi kun itseä syyttää. Suutuksissaan tulee sanottua tyhmästi.

5

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja siis viestillä, terveisin aloittaja.

    • Anonyymi

      Jos petti niin mikä se sitten olisi. Jos sanoo totuuden päin naamaa niin ei se mikään rikos ole. Ja jos lisäksi on vielä lihavakin niin senhän näkee jo ulkopuolisetkin.
      Poliisi ja viimeistään syyttäjä nauraa partaansa tuollaisille.

    • Anonyymi

      Lihavaksi saa sanoa, jos se on totta.

      Huo***ksi ei saa sanoa, ellei sitä tee ammatikseen.

      Jos rikosilmoitus tehdään, saat mahdollisuuden puhua. Ellei ole todistajia, kiistä kaikki. Tai valitse eri sanat, joiden asiasisältö on samantapainen, mutta pehmeämpi. Totea, että puolisosi muistaa väärin tai haluaa vain kärjistää asioita. Kerro vain tarvittaessa myös, että puolisosi on pettäjä ja on käynyt vieraissa.

      Oleellista on se, onko asialla todistajia. Oletko saattanut ko. kunnianloukkauksen ulkopuolisten tai ison tahi pienen ryhmän saataville?

      Puheista on pitkä matka esitutkintaan! Ja sieltä on pitkä matka oikeussaliin; puolisosi joutuu itse tai sinun kauttasi myös paljastamaan yleisesti pettämisensä! Kynnys on korkea, väitän.

    • Anonyymi

      Linnaan joudut ja puolisolla uusi siippa.

    • Anonyymi

      Aika huono sepustus. Yritä keskittyä tai jätä väliin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      68
      3300
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      90
      3076
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      177
      3025
    4. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      137
      2406
    5. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      41
      2376
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      205
      2221
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      52
      2058
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1735
    9. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      5
      1728
    10. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      402
      1699
    Aihe