Kunnianloukkaus

Anonyymi-ap

Menin sitten sanomaan puolisoani, joka petti niin huo... ja muita tyhmiä juttuja kuten lihavaksi. No hän tekee nyt ilmeisesti rikosilmoituksen niin mitähän tuosta mahtaa seurata? Paljonko korvauksia ja sakkoja. Ei tässä voi kun itseä syyttää. Suutuksissaan tulee sanottua tyhmästi.

5

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja siis viestillä, terveisin aloittaja.

    • Anonyymi

      Jos petti niin mikä se sitten olisi. Jos sanoo totuuden päin naamaa niin ei se mikään rikos ole. Ja jos lisäksi on vielä lihavakin niin senhän näkee jo ulkopuolisetkin.
      Poliisi ja viimeistään syyttäjä nauraa partaansa tuollaisille.

    • Anonyymi

      Lihavaksi saa sanoa, jos se on totta.

      Huo***ksi ei saa sanoa, ellei sitä tee ammatikseen.

      Jos rikosilmoitus tehdään, saat mahdollisuuden puhua. Ellei ole todistajia, kiistä kaikki. Tai valitse eri sanat, joiden asiasisältö on samantapainen, mutta pehmeämpi. Totea, että puolisosi muistaa väärin tai haluaa vain kärjistää asioita. Kerro vain tarvittaessa myös, että puolisosi on pettäjä ja on käynyt vieraissa.

      Oleellista on se, onko asialla todistajia. Oletko saattanut ko. kunnianloukkauksen ulkopuolisten tai ison tahi pienen ryhmän saataville?

      Puheista on pitkä matka esitutkintaan! Ja sieltä on pitkä matka oikeussaliin; puolisosi joutuu itse tai sinun kauttasi myös paljastamaan yleisesti pettämisensä! Kynnys on korkea, väitän.

    • Anonyymi

      Linnaan joudut ja puolisolla uusi siippa.

    • Anonyymi

      Aika huono sepustus. Yritä keskittyä tai jätä väliin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      231
      3437
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      60
      3025
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      61
      2635
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      33
      2538
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      80
      2071
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1899
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1865
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1832
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1702
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1053
    Aihe