Kunnianloukkaus

Anonyymi-ap

Menin sitten sanomaan puolisoani, joka petti niin huo... ja muita tyhmiä juttuja kuten lihavaksi. No hän tekee nyt ilmeisesti rikosilmoituksen niin mitähän tuosta mahtaa seurata? Paljonko korvauksia ja sakkoja. Ei tässä voi kun itseä syyttää. Suutuksissaan tulee sanottua tyhmästi.

5

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja siis viestillä, terveisin aloittaja.

    • Anonyymi

      Jos petti niin mikä se sitten olisi. Jos sanoo totuuden päin naamaa niin ei se mikään rikos ole. Ja jos lisäksi on vielä lihavakin niin senhän näkee jo ulkopuolisetkin.
      Poliisi ja viimeistään syyttäjä nauraa partaansa tuollaisille.

    • Anonyymi

      Lihavaksi saa sanoa, jos se on totta.

      Huo***ksi ei saa sanoa, ellei sitä tee ammatikseen.

      Jos rikosilmoitus tehdään, saat mahdollisuuden puhua. Ellei ole todistajia, kiistä kaikki. Tai valitse eri sanat, joiden asiasisältö on samantapainen, mutta pehmeämpi. Totea, että puolisosi muistaa väärin tai haluaa vain kärjistää asioita. Kerro vain tarvittaessa myös, että puolisosi on pettäjä ja on käynyt vieraissa.

      Oleellista on se, onko asialla todistajia. Oletko saattanut ko. kunnianloukkauksen ulkopuolisten tai ison tahi pienen ryhmän saataville?

      Puheista on pitkä matka esitutkintaan! Ja sieltä on pitkä matka oikeussaliin; puolisosi joutuu itse tai sinun kauttasi myös paljastamaan yleisesti pettämisensä! Kynnys on korkea, väitän.

    • Anonyymi

      Linnaan joudut ja puolisolla uusi siippa.

    • Anonyymi

      Aika huono sepustus. Yritä keskittyä tai jätä väliin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      130
      2495
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      100
      2075
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      36
      1699
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      38
      1560
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      52
      1393
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1090
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      26
      1084
    8. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      9
      1046
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      62
      1020
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      30
      716
    Aihe