Aavistan syvästi, että ystäväni on minuun tosi ihastunut. Ilmeet, eleet, puhetapa ym. Itse olen naimisissa, mutta pidän hänestä todella paljon.
Vietämme paljon aikaa yhdessä ja keskustelemme paljon syvällisistä asioista. Hän on myös myöntänyt ( hieman huppelissa kylläkin) rakastavansa minua.
En vaan ymmärrä sitä, että meillä on yhdessä tosi kivaa, mutta jos menemme esim. baariin ja hän juo hieman, niin hän alkaa heti silmieni edessä suorastaan roikkua miesten kaulassa ja koettaa kovasti iskeä heitä. Minut hän unohtaa kokonaan, vaikka olisi sovittu, että olemme siellä yhdessä. Eli toista ei jätetä yksin. Olen muutaman kerran lähtenyt pois baarista, koska ei ole kiinnostanut viettää aikaa yksin. Joka keta käy kuitenkin niin, että hän tulee lähes heti perässäni pois. En ymmärrä hänen käytöstään. Osaisko joku valaista mistä tässä on kysymys?
Mustasukkaiseksi tekeminen
6
438
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedän vastaavan tapauksen (liekö sama?). Tää reilu nelikymppinen kikkarapäinen bii nainen käyttäytyy juuri noin. Ei hyvä. Myöntänyt itseki että yrittää saada muut sillä tavalla mustasukkaseksi. On vaa huomionhakunen, epävarma bi-leikkijä. Tottunu toimimaan ku mikäki lortto ja limanen on ja mikäki tautinen. Kierrä tollaset kaukaa. Ei oo sun kaveri oikeesti. Ne "kaverit" siinä vieressä vaihtuu tiuhaan.
- Anonyymi
Miksi olet kiinnostunut hänen menemisistään jos olet itse sitoutunut vakavasti omaan suhteeseesi.
Kaverisi vaikuttaa toki lapselliselta ja huomionhakuiselta, perinteiseltä bisseltä, ehkä sun kannattaa jättää hänet vaan baareihin miesten kanssa kiehnäämään. Simppeliä.
Ei ole sun päänvaiva nähdäkseni.- Anonyymi
Arvasin, että mut ymmärretään väärin. Ei minua haittaa, jos hän hakee seuraa, mutta kun ollaan sovittu ennen lähtöä esim. vieraalla paikkakunnalla, että ollaan baarissa yhdessä, eikä jätetä toista yksin.
Olenkin sanonut, että jos hakee seuraa, niin menee yksin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arvasin, että mut ymmärretään väärin. Ei minua haittaa, jos hän hakee seuraa, mutta kun ollaan sovittu ennen lähtöä esim. vieraalla paikkakunnalla, että ollaan baarissa yhdessä, eikä jätetä toista yksin.
Olenkin sanonut, että jos hakee seuraa, niin menee yksin.Jos puolisosi on nainen niin kuulostaa oudolta, että pyörit "vieraan" sinusta kiinnostuneen naisen kanssa baareissa.
Jos puolisosi on mies niin kannattaa tehdä ystävällesi selväksi, että et ole lesbosuhteesta kiinnostunut.
- Anonyymi
Haluaa huomiota sinulta. Tyhmää bissen käytöstä. Parikin vastaavaaa tapausta olen joskus tuntenut. Onneksi ei tarvii enää olla tekemisissä.
Kaverisi voi käydä ihan itsekseen niissä baareissa, jos ei sinun seurasi siellä kiinnosta.
Vieläköhän sitten yksikseenkin miehien perässä roikkuu baarireissuillaan... Epäilen, että ei.
Kannattaa pohtia, että tarviitko oikeesti tuollasta kaveria? Ei pahalla, mutta ystäväsi kuulostaa ihan feikiltä pelleltä. Eikös ne sano, jotta "joka leikkiin ryhtyy se leikin kestäköön".
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377192
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu353731Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603181
Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1293096Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779- 372730
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482476Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445