Korfu

Corfu

Onko kenelläkään kokemuksia Korfusta ja mitä mieltä paikasta olette. Olen käynyt siellä ja haluaisin kuulla muidenkin korfulla käyneiden kokemuksia ja mielipiteitä.

5

5428

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyselijä

      just tuol kreikka saitil joku kertoi että on ihana paikka... Espoossa leirikoululaiset kolus niitä seutuja siis muitakin saaria ja kirjoittivat paikallisessa lehdessä www.lansivayla.fi
      ja kreikka.net sivuiltakin löytyy tieto. se ei tunnu olevan mikää must kohde nykyään...harkitsin itsekin sinne menoa mutta vaihdoinkin Kreetaan, ens kerral sitte Korfulle

    • käynyt

      Olen käynyt.. Olin siel 2 viikkoo ja melkeen sato kokoajan.. Muuten ihan ok paikka.. Mut olis voinu olla halvempaa, oli aika lailla samaa hintatasoo kuin suomessaki.. Mut en ehkä toisten lähtis, jäi aikaslailla vituttaa se sää siellä..

      • elokuussa

        olin aharavissa tässä muutama vuosi sitten. sää oli koko viikon aurinkoinen ja todella kuuma.. ranta oli todella upea erittäin hitaasti syvenevä ja rannat oli hienoa hiekkaa :) kaupunki sitten oli kyllä tosi hiljainen.. että jos etsit biletyspaikkaa, älä mene aharaviin! mutta jos haet rauhallista lomapaikkaa aharavi on täydellinen!


    • Tischka

      Juu pari kertaa olen backbackerinä käynyt ja kaikista 17 kreikan saaresta,joilla olen käynyt niin ehdottomasta paras.Tosin jos menee pakettimatkalle niin jää paljon kokematta. Ihmiset aivan mahtavia ja maisemat mielettömiä.Biitsejä löytyy joka lähtöön (kierrelly lähes kaikki läpi). Suosittelen lämpimästi.

    • Anonyymi

      KREIKAN IHANIMPII SAARII .....EI BILE PAIKKA IHANAT RANNAT JA VEHREETÄ KOKO AJAN ... JA HISTORIAA..... I LOVE.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      339
      1155
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      397
      1093
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      905
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      82
      817
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      792
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      746
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      676
    8. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      675
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      670
    10. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      103
      664
    Aihe