SDP on varsinainen lakkoliike

Anonyymi-ap

SDP:n oppositiopolitiikka on vastuutonta. Haukutaan ja maalitetaan kilpailijoita. Kesällä oli rasismikampanja persuja vastaan. Malkana omassa silmässä on lakkovahdit porteilla, jotka maalittavat töihin menijöitä ja eristävät työpaikoilla ja kiusaavat. Se on rasismia.

Syksyllä ja talvella SDP mobilisoi SAK:n kanssa poliittisia lakkoja, joista ei ollut mitään hyötyä, vain haittaa. Poliittisia lakkoja on ollut aina sen jälkeen, kun Rinne ne aloitti vuonna 2018, ja demarit ovat olleet oppositiossa. Lakoista ei ollut mitää hyötyä, siis ei mitään järkeä. SDP on varsinainen lakkoliike.

Kaikkein paskinta SDP:n toiminnassa on loan heittäminen persujen ja koko hallituksen päälle ja hallitusohjelman moittiminen, kun samalla tarjotaan tyhjää paperia. Onko tyhjä pää, kun paperille ei tule mitään?

SAK:n ja SDP:n maine ja kannatus valuvat viemäristä lumien sulamisvesien mukana. Kapuloita osataan heittää rattaisiin, mutta yhteiskunnan vastuulliseen rakentamiseen ei ole kykyä.

Hei, miksi Marinin hallitus ei aloittanut sopeutustoimia? Oliko ministerit munattomia? Mari Rantanen, Satonen, Purra, Essayah, Orpo, ... siinä on suoraselkäisiä hyvinvoinnin pelastajia. Lopussa kiitos seisoo.

Jos valtion talous olisi kunnossa, niin ei tarvittaisi sopeutustoimia.

Nyt maksetaan edellisten hallitusten biletystä. Velkojen korkoihin menee jo kolme miljardia euroa. Demaripuheiden mukaan velan piti olla ilmaista?

Ideologia ja höpinät eivät kanna. Pitää olla realisti. Teot ratkaisee.

5

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ay-liikkeen johtoryhmät on syytä vaihtaa sellaisiin, jotka ymmärtävät asioita, nämä nykyiset on outoja tähän maailmaan.

      • Anonyymi

        AY-JOHTORYHMÄ VAIHTOON.
        VOISIKO SIIHEN AJATELLA MAAILMAN TÄHREÄ SANNA MARINIA JA KOKONAISVALTAISTAVIISIKKOA. TULISIKO SIITÄ YHTÄÄN MITÄÄN JA PITÄSKÖ SIITÄ TULLA.
        KYLÄHÄN NE RIIDELLÄ OSAAVAT, AIVAN LUOTUJA SIIHEN. MIELELLÄÄN PORTEILLA DUUNARIT LAKKOVAHTEINA PÄTEVÖITYNEINÄ TEHTÄVÄÄN.


    • Anonyymi

      SAK:n poliittiset lakot ovat työntekijöiden välineellistä hyväksikäyttöä. Työntekijöiden avulla näytetään joukkovoimaa, millä yritetään kiristää maan hallitusta perumaan ohjelmansa. Pahimmillaan yritetään kaataa hallitus. Lakoilla aiheutetaan tahallaan vahinkoa yrityksille ja niissä työtä tekeville, koko Suomen kansalle ja Suomen maakuvalle investointiympäristönä. SAK:n lakkoilu on häpeällistä toimintaa, mikä vie koko järjestön uskottavuuden.

      SAK, SDP ja Vasemmistoliitto ovat vastuussa työntekijöiden välineellisestä käytöstä poliittisiin lakkoihin.

      • Anonyymi

        Juuri niin, duunarit ei tälläisiä lakkoja kannata, se näkyi vastenmielisyytenä lähteä pois töistä.


      • Anonyymi

        Demarien toiminta on ollut suorastaan pedofiliaa .


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2512
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2187
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2062
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1963
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1895
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      595
      1875
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      21
      1669
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1443
    Aihe