Kanalauma Liipola Lahden Talot

Millähän saisi nämä itäakat hiljenemään kymmeneltä. Juopottelu ja kamala meteli jatkuu joskus aamuun asti. Asumissäännöt.
2521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän noissa "Lahden ladot" paikoissa ole mitään asumissääntöjä ja siksi niihin otetaankin mieluimmin narkkeja ym. ongelmaisia koska Kela on varma vuokran ja remonttien maksaja. Muilla asukkailla ei väliä!

Äänestä

noin 30 v sitten Liipolaa pidettiin muka huonona asuinalueena, maine ei näköjään katoa. Asuin siellä, kaikki palvelut lähellä, myös luonto.Lähdin pois, kun ostin asunnon toisaalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Millähän saisi nämä itäakat hiljenemään kymmeneltä. Juopottelu ja kamala meteli jatkuu joskus aamuun asti. Asumissäännöt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu