Minulla on kohta vuosi monimuodon AMK opintoja kokopäivätyön ohessa takana ja ajattelin, että voisin hyödyntää opintovapaan ja aikuiskoulutustuen, kun sitä vielä voi hakea.
Voisiko joku kertoa miten tämä käytännössä tapahtuu jos on jo tutkinto opiskelija ja tälläkin hetkellä kursseja käynnissä? Ymmärsin että syksyllä alkaviin opintoihin tukea ei enää saa, voinko siis hakea sitä vielä tämän vuoden opintoihin?
Aikuisopiskelutuen saaminen
Anonyymi-ap
1
186
Vastaukset
- Anonyymi
Niin kauan kuin aikuisopintotukea jaetaan, sinäkin voit sitä hakea. Ja luultavasti myös saat, jos täytät tuen saamisen ehdot.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-599367Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1286730Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036612Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1784926- 1704728
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.963296- 1702411
- 662288
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642243- 572057